Trwa ładowanie...
bDhjvbsR

Wiadomości

5
14.10.2020 11:17

KORONAWIRUS
 / 
"Komputer stacjonarny wiozłam taksówką". Koszmary pracy zdalnej

Wiele firm, które na wiosnę nie zdecydowały się na wysłanie swoich pracowników do domu na pracę zdalną, uznało, że zrobi to teraz. Niestety spora część z nich kompletnie nie jest do tego przygotowana.

40
13.10.2020 18:26

URZĄD PRACY
 / 
Pracodawcy z Podkarpacia chcą zwolnić 3 tys. osób

Pracodawcy z Podkarpacia zgłosili do lokalnych urzędów zamiar zwolnienia w sumie 3 tys. pracowników. Do tej pory zrealizowali 80 proc. tych planów.

6
13.10.2020 18:16

PRACA
 / 
Great Place to Work 2020. Oto najlepsi pracodawcy na świecie

Po raz drugi z rzędu w rankingu na najlepsze miejsce do pracy wygrywa amerykańska spółka technologiczna Cisco. W czołówce są też firmy znacznie lepiej znane w Polsce. Przykład? DHL Express.

5
13.10.2020 15:51

MONEY
 / 
Szukasz pracy lub chcesz ją zmienić? Skorzystaj z bezpłatnej pomocy

Masz skończone 30 lat i wciąż szukasz swojego miejsca na rynku pracy? A może pracujesz, ale czujesz, że przyszedł czas na zmianę? Jeśli mieszkasz w woj. śląskim, sprawdź możliwości finansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego.

148
13.10.2020 10:20

PRACA
 / 
Nawet roczna pensja za odejście z pracy w PGE. Alternatywą zwolnienia grupowe

Programy Dobrowolnych Odejść ruszyły w dwóch spółkach PGE. Przymierza się do nich też Poczta Polska i Polska Grupa Górnicza. Odprawy nie są tak hojne, jak jeszcze kilka lat temu, ale ci, którzy z nich nie skorzystają, mogą pożałować. Przy zwolnieniach grupowych ominą ich odszkodowania.

bDhjvbsT
130
12.10.2020 16:06

EPIDEMIA
 / 
Zakaz handlu do zawieszenia? "To konieczne, by nie było zwolnień"

Pandemia koronawirusa to reorganizacja pracy i utrudnienia w sklepach. Od 15 października obowiązują godziny dla seniorów. Branża apeluje do rządu o zniesienie zakazy handlu w niedziele. - W obecnej sytuacji zakaz handlu blokuje możliwość odrobienia strat, zarówno po lockdownie, jak i tych wynikających z pogarszającej się sytuacji epidemicznej - powiedział w programie "Money. To się liczy" Radosław Knap z Polskiej Rady Centrów Handlowych. - Handel detaliczny to bardzo ważna część gospodarki, a 1/3 z nich to centra handlowe. W całej branży zatrudnionych jest około milion osób. Jeżeli właściciele nie odrobią strat, może to również doprowadzić do kolejnych zwolnień - dodał.

12
12.10.2020 12:41

BIEC
 / 
Pracodawcy boją się drugiej fali epidemii. Spada liczba ofert pracy

Barometr Ofert Pracy sygnalizuje problemy. Spadek liczby ofert zatrudnienia, po wyłączeniu pracy o charakterze sezonowym, w samym wrześniu zanotowało 15 z 16 województw.

30
12.10.2020 10:17

PRAWO
 / 
Ważny wyrok ws. podatków. Fiskus ma się trzymać terminów, inaczej dowody są nieważne

Urząd skarbowy ma określony ustawą czas na samą kontrolę, jak i wszczęcie postępowania przeciwko przedsiębiorcy. Jeśli nie zmieści się w tych widełkach, nie będzie mógł wykorzystać zebranych dowodów w sprawie ani wydać decyzji. Dotyczy to jednak tylko postępowań podatkowych, a nie karno-skarbowych.

7
10.10.2020 17:31

RYNEK PRACY
 / 
Koronawirus namieszał na rynku pracy. Jak reagowały firmy w obliczu pandemii?

Głównym wyzwaniem dla działów HR podczas pandemii stało się zapewnienie bezpiecznych warunków pracy przy jednoczesnej poprawie komunikacji kanałami online. Jednocześnie 71 proc. firm nadal prowadziło procesy rekrutacyjne na stanowiska specjalistyczne i menedżerskie, podczas gdy co czwarta firma podjęła decyzje o zwolnieniach.

bDhjvbsZ
7
09.10.2020 15:17

PRACA
 / 
Zarobki ratowników medycznych. "Dobrze by było, żeby stawki były wyższe"

- Jest dodatek ministerialny, który wynosi 10 złotych brutto, a dla kierownika zespołu jest dodatkowe cztery złote. Dobrze by było, żeby stawki były wyższe - mówił w programie Newsroom WP Marcin Borkowski, ratownik medyczny i mistrz Polski i Europy w ratownictwie medycznym. - Wiadomo, że oszczędzić możemy dopiero wtedy, gdy dużo pracujemy. A to nie o to chodzi, żeby pracować 300-400 godzin miesięcznie. Mamy też swoje rodziny, jesteśmy coraz starsi, pojawia się przemęczenie zawodowe z powodu pracy w nocy i dużego obłożenia wyjazdami. Fajnie byłoby przepracować jedynie etat, a zarobić tyle, co przy 300-400 godzinach. To byłoby nobilitujące i zachęcające ratowników do uaktualniania wiedzy czy brania udział w kursach - dodał Borkowski.

33
09.10.2020 14:50

PRACA
 / 
Firma rozesłała ankiety ws. koronawirusa. Eksperci: to narusza prawo

Pracownicy oraz współpracownicy Enei mieli odpowiadać na pytania związane z życiem prywatnym, aby móc wejść na teren zakładu. Powód? Prewencja przed COVID-19. Rzecznik spółki podkreśla, że ta jest "przedsiębiorstwem objętym systemem infrastruktury krytycznej". Eksperci twierdzą jednak, że gromadzenie takich danych jest niezgodne z przepisami.

17
09.10.2020 14:34

WIADOMOŚCI
 / 
Zwolnienia urzędników. Na odprawy zabezpieczono pół miliarda zł

Rządzący zapowiadali cięcia w budżetówce nawet o 10 proc. Zwolnienia zaplanowano już na koniec września, ale teraz sprawa przycichła. Rządzący wycofali się po protestach?

8
09.10.2020 9:10

GOSPODARKA
 / 
Amazon szpieguje pracowników? Europosłowie reagują

Europarlamentarzyści reagują na ofertę pracy dla oficera wywiadu, która we wrześniu pojawiła się na stronie Amazona. Piszą do właściciela amerykańskiego giganta z pytaniem, czy oni również są monitorowani przez spółkę.

bDhjvbta
31
09.10.2020 7:22

PRACA
 / 
Koronawiurs w Polsce. Odwrót z biur i firm. Wraca praca zdalna

Rekordowe wzrosty zakażeń koronawirusem w Polsce. Cały kraj objęty żółtą strefą. Firmy znów odsyłają pracowników do pracy z domu.

803
08.10.2020 17:26

PRACA
 / 
Praca nie dla nich? 13,5 mln Polaków poza statystykami. Najwięcej na Śląsku

Ponad 16 mln Polaków widnieje w statystykach jako pracujący. Około pół miliona ma problem ze znalezieniem pracy. Co z resztą? Nie może pracować lub nie chce znaleźć zatrudnienia. Największy procent biernych zawodowo jest na Śląsku i w województwie warmińsko-mazurskim.

08.10.2020 12:10

PRACA
 / 
HRlink i Goldenline tworzą unikalną platformę HRTech

HRlink przejmuje Goldenline i tworzy wyjątkowe, kompleksowe narzędzie wspierające firmy w poszukiwaniu kandydatów, ich rekrutacji i selekcji oraz onboardingu. Arkadiusz Kuchto, prezes HRlink Sp. z o. o. objął funkcję prezesa Goldenline Sp. z o. o. i rozpoczął integrację struktur obu spółek w celu zbudowania wszechstronnej platformy HRTech.

2
08.10.2020 10:23

PRACA
 / 
McDonald's w Polsce. Jak gigant wpływa na gospodarkę? Pokazał dane o zatrudnieniu

McDonald's jest już w w Polsce od przeszło 28 lat. W tym czasie kraj się rozwijał, a za nim polski rynek eksplorował McDonald's. Dzisiaj firma zatrudnia w swoich restauracjach aż 27 tys. pracowników.

27
08.10.2020 10:10

PRACA
 / 
Polacy wybierają L4. ZUS podaje dane

- We wrześniu nie odnotowaliśmy jakiegoś skokowego wzrostu liczby wystawionych zwolnień lekarskich - mówi w programie "Money. To się liczy" prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Dodała jednocześnie, że dane udaje się tak szybko zgromadzić dzięki reformie, która wprowadziła tzw. e-zwolnienia, czyli druki wystawiane i przesyłane do ZUS elektronicznie. Reforma obowiązuje od końca 2018 roku. Prof. Uścińska poinformowała, że w ubiegłym miesiącu wystawiono 2,1 mln zwolnień lekarskich, co oznacza 3-proc. wzrost w porównaniu z wrześniem 2019 roku. Jak przyznaje prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, wrzesień jest zazwyczaj takim miesiącem, gdzie liczba wystawianych zwolnień lekarskich jest na stosunkowo wysokim poziomie. W tym roku koronawirus jednak jeszcze nie przyczynił się do masowych L4 wśród Polaków.