Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na
aktualizacja

Podanie o przyjęcie do pracy - wzór

3
Podziel się

Podanie o przyjęcie do pracy nie jest ani CV, ani listem motywacyjnym. Podanie o przyjęcie do pracy przekazujemy pracodawcy, gdy ten nie prowadzi rekrutacji. CV i list motywacyjny są natomiast odpowiedziami na konkretną ofertę pracy.

Jak dobrze napisać podanie o przyjęcie do pracy?
Jak dobrze napisać podanie o przyjęcie do pracy? (Pixabay.com)
bEiduvfV

Wiele osób mylnie uważa, że podanie o przyjęcie do pracy jest tym samym co list motywacyjny. Nic bardziej błędnego. CV, a także list motywacyjny składamy do pracodawcy w odpowiedzi na konkretną ofertę.

Podanie o przyjęcie do pracy jest dokumentem, który ma pokazać, że jesteśmy zainteresowani pracą w konkretnej firmie, gdy ta nie prowadzi akurat rekrutacji.

W podaniu o zatrudnienie trzeba przede wszystkim uzasadnić, dlaczego kandydat chce pracować w tej konkretnej firmie i dlaczego warto z nim współpracować. To zasadnicza różnica w stosunku do np. listu motywacyjnego, w którym odpowiadamy na konkretne wymagania.

bEiduvfX

Po co pisze się podanie o przyjęcie do pracy? Po to, by pokazać swoją motywację i zrobić jak najlepsze wrażenie na przyszłym pracodawcy.

Kiedy warto napisać podanie o przyjęcie do pracy?

  • Gdy jesteś kandydatem do pracy, który nie ma doświadczenia i chcesz pokazać motywację.
  • Gdy starasz się o stanowisko, które jest wyjątkowo oblegane, a firma szuka na nie pracowników dość rzadko.
  • Gdy odbyłeś staż w konkretnej firmie, a ona nie prowadzi obecnie rekrutacji.
  • Jeśli chcesz pracować w wybranej firmie, ale ona nie prowadzi rekrutacji.

Jak napisać dobre podanie o pracę?

Musisz wiedzieć, że samo podanie o pracę nie da gwarancji, że przedstawiciel firmy, do której składasz podanie, się odezwie. Warto, wyróżnić się by być dobrze zapamiętanym:

bEiduvgd
  • data i miejscowość;
  • imię i nazwisko, adres oraz dane kontaktowe;
  • dane firmy, do której wysyłasz podanie;
  • treść podania z tytułem "Podanie o pracę";
  • podpis;
  • opcjonalnie: informacja o załącznikach (np. CV).

Co napisać w podaniu o pracę?

Na początku podania powinieneś napisać, na jakie stanowisko w firmie aplikujesz. Uzasadnij, dlaczego to ty powinieneś otrzymać to konkretne stanowisko. Warto wspomnieć o swoich umiejętnościach i zainteresowaniach. Co ważne, nie trzeba za bardzo się rozpisywać. Bo szczegóły przedstawia się w CV. Dobrze jeśli w podaniu o przyjęcie do pracy zawrzemy informację o dokumentach, które dołącza się do podania. Warto też wyrazić chęć opowiedzenia szerzej o swoich kompetencjach podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Podanie o pracę – wzór do pobrania

bEiduvgy
KOMENTARZE
(3)
rechot
4 miesiące temu
Bo w tym durnym krają najważniejsze są papierki, a nie umiejętności. Pracuje w dziekanacie uczelni i widzę na własne oczy jakie głąby kończą studia. Papier wszystko przyjmie tylko rzeczywistość to zupełnie inna bajka.
Sowa1122
rok temu
Gdzie się to pobiera?
potrzebuję te...
rok temu
Gdzie się to pobiera lol
bEiduvgz