Pierwszy krok – i pierwsze koło ratunkowe rekrutacji – to profesjonalne CV, które pozwoli Ci „wypłynąć” z głębi innych aplikacji. Podpowiadamy, jak poprawnie je skonstruować.
Bez dobrej asystentki nie poradzi sobie żaden prezes, żaden zarząd i żadna poważna firma. Wyjaśnimy dlaczego.
Nie wszyscy za nimi przepadają - zajmują sporo miejsca na drodze, spowalniają ruch, powodują hałas. Trudno jednak zaprzeczyć, że bez TIR-ów nie mógłby istnieć handel.
Jeśli jesteś osobą otwartą, z łatwością przyciągasz uwagę, angażujesz ludzi do wspólnych zadań i potrafisz przemawiać na każdy temat – zostań konferansjerem.
Umiesz dostrzegać w ludziach potencjał i już przy pierwszym kontakcie prawidłowo oceniać ich predyspozycje? Chcesz pracować w dziale HR korporacji, w agencji pracy lub doradztwa personalnego?
Bez względu na to, czy szukasz tylko dorywczej pracy wakacyjnej, czy też chcesz stać się pełnoetatowym recepcjonistą, wakacje to doskonały moment, by rozpocząć proces rekrutacyjny.
Dobre wrażenie na pracodawcy zrobią konkretnie ujęte kompetencje, możliwe do potwierdzenia i odnoszące się do stanowiska pracy. Dodatkowym atutem będzie dopisanie szczegółów, które potwierdzą naszą wiedzę oraz zaznajomienie z tematem.
Zainteresowania to sekcja w CV, której nie należy bagatelizować.
Brak doświadczenia zawodowego nie będzie działał na naszą niekorzyść, jeśli sporządzimy CV, które wyeksponuje inne atuty.
Mail z CV to nasz pierwszy kontakt z potencjalnym pracodawcą, który zadecyduje czy zostaniemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną.
Wiosna, lato i początek jesieni to prawdziwe żniwa. Oczywiście nie w znaczeniu dosłownym - mowa o żniwach w branży ślubnej.
CV, dzięki któremu możesz otrzymać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, powinno być nieskazitelne pod względem formy i treści. Znajomość i stosowanie kilku prostych zasad pozwala na stworzenie profesjonalnego życiorysu
Jeśli posiadasz żyłkę ogrodnika, zmysł artystyczny i lubisz wyzwania, jesteś na najlepszej drodze do zawrotnej kariery w zawodzie profesjonalnego architekta krajobrazu.
Uszyj życiorys, który doskonale wpasuje się w oczekiwania pracodawcy o idealnym kliencie.
Elastyczne godziny pracy, podróże, atrakcyjne zarobki, interesujące kontakty, realizacja własnej pasji i szansa na ciągłe podnoszenie kompetencji.
Tekst jest wszędzie - prasa, Internet, portale społecznościowe, reklamy, opisy produktów w sklepie. Świat dookoła Ciebie naprawdę jest słowem malowany. I jak zapewne zauważyłeś - nie jest to tekst przypadkowy. Jeśli potrafisz pisać, trafiać z przekazem do odpowiedniej grupy docelowej i chciałbyś uczynić z tej umiejętności zawód - zostań copywriterem. Na początek czeka Cię pierwszy, najważniejszy egzamin z pisania - stworzenie profesjonalnego CV.
Podpowiadamy jak napisać życiorys by zdobyć posadę dietetyka.