Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Kogo szuka Lidl? Kto znajdzie pracę w Lidl?

0
Podziel się:

Lidl to sieć sklepów, która prowadzi regularne nabory na stanowiska o różnym charakterze. Poszukiwani są specjaliści od zakupów czy HR, managerowie oraz pracownicy sklepów i magazynów.

Lidl prowadzi regularne nabory na stanowiska o różnym charakterze
Lidl prowadzi regularne nabory na stanowiska o różnym charakterze (PIOTR ZAJAC/REPORTER/EAST NEWS)
bFgpHqHp

Charakterystyka pracy w Lidlu

Lidl to niemiecka sieć marketów, której tradycja sięga jeszcze lat 30. ubiegłego wieku. Do Polski zawitała jednak dopiero w 2002 roku. Dziś liczy ponad 600 sklepów na terenie całego kraju i zatrudnia ponad 15 tysięcy osób.

Praca w Lidlu może mieć zróżnicowany charakter. Podstawą funkcjonowania sieci są pracownicy sprzedaży i magazynów. To ich pracuje w sieci najwięcej, ale i oni stanowią najczęściej poszukiwanych pracowników. Inne stanowiska pracy w Lidlu to te związane z zarządzaniem sklepem. Zajmuje się tym manager oraz jego zastępca. W centrach logistycznych i centralach zatrudniani są z kolei specjaliści. Chodzi między innymi o osoby zajmujące się zakupami, sprzedażą, marketingiem, działem technicznym czy HR.

bFgpHqHr

Sieć sklepów Lidl cały czas się rozwija. Otwierane są kolejne sklepy w całej Polsce. To niesie za sobą potrzebę zatrudniania nowych pracowników. Wśród ofert pracy w Lidlu można znaleźć odpowiadające różnym stanowiskom w wielu lokalizacjach.

Oferty pracy w Lidlu – pracownicy sklepu i magazynu

Najczęściej poszukiwanymi pracownikami w Lidlu są pracownicy sklepów i magazynów. Wykonują oni swoje obowiązki w systemie zmianowym. Każdy z nich otrzymuje uniform firmowy, dopasowany do rodzaju wykonywanych czynności.

Jak się jednak okazuje, zadania stawiane przed nimi mogą być różne. Pracownik Lidla na stanowisku sprzedawca-kasjer może zarówno rozliczać klientów przy kasie, jak i wykładać towar na półki. Dodatkowo powinien dbać o estetykę ekspozycji produktów i służyć pomocą oraz informacją klientom. Wynagrodzenie kasjera w Lidla zaczyna się od 2800 zł brutto miesięcznie, ale po dwóch latach może wzrosnąć nawet o 350 zł brutto. Wymagania na to stanowisko opierają się głównie na kompetencjach miękkich takich jak odpowiedzialność, rzetelność i motywacja do pracy. Poza tym atutem jest elastyczność oraz doświadczenie w pracy w przemyśle spożywczym lub handlu.

bFgpHqHx

Jeśli chodzi o pracę w Lidlu na magazynie, to do przewidywanych zadań należeć będzie przede wszystkim przygotowywanie i nadzorowanie wysyłek towaru do sklepów oraz monitorowanie jego załadunku. Pensje magazynierów w Lidlu sięgają już na początku około 4000 zł brutto miesięcznie. Wymagania do przyjęcia na stanowisko to odpowiedzialność, umiejętność strategicznego myślenia oraz gotowość do podjęcia pracy zmianowej.

Kadra zarządzająca w Lidlu – kompetencje i zadania

Do kadry zarządzającej w sklepach Lidl należą managerowie oraz ich zastępcy. Ich praca polega na organizowaniu i nadzorze pracy personelu, egzekwowaniu panu sprzedażowego, prowadzeniu sklepów według standardów zewnętrznych oraz reprezentowanie go przed klientami i dostawcami. Poza tym manager sklepu Lidl ma za zadanie rekrutowanie nowych pracowników do swojego zespołu, a jego zastępca zajmuje się sporządzaniem zamówień.

Zarobki managera i zastępcy w Lidlu sięgają na starcie od 4400 zł do 5000 zł. Jednak już w trzecim roku pracy mogą osiągnąć nawet 6500 zł brutto miesięcznie. Możliwość podjęcia pracy an tym stanowisku daje doświadczenie zawodowe, wykształcenie wyższe oraz umiejętność zarządzania zespołem. Nie bez znaczenia pozostają rozwinięte umiejętności interpersonalne, doskonała organizacja pracy i odpowiedzialność.

bFgpHqHy

Specjaliści w sieci Lidl – wymagania i obowiązki

Regularnie do pracy w Lidlu poszukiwani są specjaliści. Zazwyczaj zatrudniani są oni w centrach logistycznych oraz centralach regionalnych. Chodzi zarówno o osoby specjalizujące się w pracach technicznych, jak i odpowiedzialne za dział human resources. Poza tym w Lidlu pracować mogą specjaliści do spraw sprzedaży oraz zakupów, a także marketingowcy.

Zarobki specjalistów w Lidlu zaczynają się na 4000 zł, ale po pewnym czasie mogą wzrosnąć nawet do 6000 zł brutto miesięcznie. Do wymagań stawianych przez sieć wobec kandydatów na te stanowiska należy wykształcenie wyższe kierunkowe, doświadczenie zawodowe, a nierzadko również znajomość języków, szczególnie angielskiego i niemieckiego. W zależności od działu niezbędne mogą okazać się kompetencje takie jak znajomość pakietu Office lub programów rozliczeniowych, jak również prawo jazdy kat. B. Ważne są też cechy takie jak odpowiedzialność, systematyczność i chęć zdobywania wiedzy.

bFgpHqHS
KOMENTARZE
(0)