Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Kogo szuka KGHM? Kto znajdzie pracę w KGHM?

1
Podziel się:

KGHM to duża firma, lider światowej produkcji miedzi, która od swoich pracowników wymaga profesjonalizmu i doświadczenia. Regularnie poszukuje zarówno pracowników fizycznych, jak i biurowych.

Kogo szuka KGHM? Kto znajdzie pracę w KGHM?
bFghEmWd

Czym jest KGHM?

Przedsiębiorstwo KGHM to jedna z największych na świecie spółek zajmujących się wydobyciem i obróbką miedzi. Firma produkuje również srebro rafinowane, złoto oraz ołów, a wydobywa dodatkowo sól kamienną.

Początki firmy KGHM wiążą się z powstaniem huty miedzi w Legnicy w pierwszych latach drugiej połowy XX wieku. Zakład rozrastał się wraz z odkryciami nowych złóż, między innymi w Polkowicach i Lubinie. Aktualnie zarządza nie tylko spółkami-córkami w Polsce, ale również na świecie. KGHM działa bowiem również w Kanadzie, Chile i Chinach.

bFghEmWf

Głównym udziałowcem holdingu KGHM Polska Miedź jest Skarb Państwa. To niego należy również większość akcji spółek-córek, czyli między innymi KGHM ZANAM, która zajmuje się produkcją i naprawą maszyn wydobywczych.

Kogo zatrudnia KGHM?

Przedsiębiorstwo KGHM zatrudnia zarówno pracowników fizycznych pod ziemią oraz na powierzchni w halach produkcyjnych, jak i pracowników biurowych odpowiedzialnych za administrację, księgowość czy sprzedaż.

W KGHM zatrudnieni są specjaliści z zakresu dziedzin technicznych. Podstawowymi stanowiskami są te dotyczące wydobycia i obróbki surowców, czyli hutnicy, górnicy oraz operatorzy maszyn. Jednak oferty pracy w KGHM odnoszą się również chociażby do techników elektromonterów, ślusarzy-mechaników, kierowców, magazynierów czy geodetów. Poza tym, jak w każdej dużej firmie, potrzebni są pracownicy administracyjni, księgowi oraz specjaliści od reklamy i sprzedaży.

bFghEmWl

Kogo szuka KGHM?

Chociaż w firmie KGHM zatrudniani są specjaliści z zakresu różnych dziedzin, nie tylko technicznych, najwięcej ofert dotyczy przede wszystkim stanowisk związanych z pracą fizyczną. Przedsiębiorstwo poszukuje w pierwszej kolejności ślusarzy-mechaników i ślusarzy-spawaczy do pracy pod ziemią. Poza tym często pojawiają się oferty na stanowisko elektromontera w KGHM.

Do pracy w firmie potrzebni są także kierownicy, w tym sztygarzy i nadsztygarzy w kopalniach. Również w administracji potrzebne są osoby zarządzające, choć takie oferty pojawiają się rzadziej. Z kolei pracę w KGHM zdobyć bez trudu mogą księgowi oraz specjaliści do spraw sprzedaży. Ponadto istnieje zapotrzebowanie na kierowców i magazynierów.

Kompetencje do pracy w KGHM

KGHM to duża firma znajdująca się w czołówce największych światowych producentów miedzi. Dlatego właśnie prowadzi bardzo restrykcyjną politykę rekrutacyjną, a jednym z najczęściej pojawiających się wymagań jest doświadczenie zawodowe.

bFghEmWm

Rekrutacja do pracy w KGHM składa się z trzech etapów. W pierwszym nadesłane CV kandydatów rozpatrywane są przez pracowników kadr, którzy wyłaniają wszystkich ubiegających się o daną posadę spełniających postawione warunki. W kolejnym etapie odbywa się rozmowa kwalifikacyjna z tymi samymi pracownikami. Trzeci stopień to kolejna rozmowa, tym razem również z szefem danego działu. Dopuszczeni są do niej najlepsi kandydaci. Podczas rozmowy sprawdzana jest wiedza techniczna, a w przypadku pracowników biurowych znajomość języków, zwłaszcza słownictwa specjalistycznego. Spośród języków obcych najbardziej kluczowe to angielski i hiszpański ze względu na lokalizację kopalni zagranicznych.

Ubiegający się o pracę w KGHM jako specjaliści techniczni powinni mieć wykształcenie zawodowe lub średnie kierunkowe. Technicy tacy jak spawacze muszą przedstawić również uprawnienia do wykonywania zawodu. Dużym atutem, jak zostało już wspomniane, jest posiadane doświadczenie zawodowe. Od pracowników biurowych wymaga się wykształcenia wyższego oraz wymienione już znajomości języków obcych. Niezależnie od stanowiska mile widziane są pewne kompetencje miękkie, na przykład odpowiedzialność, rzetelność czy umiejętność pracy w zespole.

bFghEmWG
KOMENTARZE
(1)
Zenek
3 lata temu
Prawda jest taka że dostać się można do KGHM-u po znajomości