Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Kogo szuka Biedronka? Kto znajdzie pracę w Biedronce?

6
Podziel się:

Pracę w Biedronce znajdą osoby dyspozycyjne, wykazujące się chęcią pracy w zespole i podjęcia pracy fizycznej. Kierownictwo oraz pracownicy wykładający towar muszą dodatkowo posiadać ważną książeczkę sanitarno-epidemiologiczną.

W Biedronce pracować można jako kasjer lub magazynier
W Biedronce pracować można jako kasjer lub magazynier (Lech Gawuc/Reporter)

Praca w Biedronce – obowiązki i zarobki

Biedronka to jedna z najgęściejszych sieci marketów w Polsce. Oprócz tego jest również największym prywatnym pracodawcą w naszym kraju. W 2017 roku zatrudniała bowiem niemal 55 tysięcy osób.

Ogromną zaletą pracy w Biedronce jest nawiązanie współpracy na podstawie umowy o pracę. Wiąże się z tym wiele korzyści oraz gwarantowany pakiet świadczeń i ubezpieczeń. Zarobki w Biedronce składają się z podstawy oraz premii. Stawka bazowa wynosi około 2300 zł – 2500 zł brutto, ale może wzrosnąć nawet o 300 zł już w pierwszych trzech latach pracy. Premie są zróżnicowane. Pracownicy mogą otrzymać dodatek od sprzedaży w wysokości około 300 zł oraz premię za brak absencji wynoszącą około 200 zł. Na przełomie roku z kolei sieć przyznaje premię na wzór „trzynastki”, która zależy od zysku przedsiębiorstwa Jeronimo Martins, właściciela* sieci sklepów Biedronka*. Warto wspomnieć, że firma współfinansuje wyjazdy wakacyjne dla dzieci pracowników, przyznaje bony świąteczne i oferuje zniżki na zakupy w sklepie.

Osoby zatrudniane są w Biedronce zazwyczaj na stanowisku sprzedawca-kasjer, jednak ich obowiązki nie kończą się na podliczaniu zakupów. W Biedronkach, zwłaszcza tych mniejszych, pracownicy odpowiedzialni są również za czystość na hali oraz przyjmowanie i wykładanie towaru na półki. Za organizację pracy sklepu odpowiedzialni są natomiast kierownik oraz jego zastępca.

Stanowiska pracy w Biedronce

Pojawianie się nowych sklepów sprawia, że bezustannie pojawiają się oferty pracy w Biedronce w różnym charakterze. Stanowiskami niższego szczebla w będą sprzedawca-kasjer oraz pracownik wykładający towar. Do obowiązków sprzedawcy kasjera należy między innymi:

  • profesjonalna obsługa klienta,
  • obsługa kasy fiskalnej,
  • dbałość o estetykę ekspozycji towarów,
  • dbałość o czystość na hali sprzedażowej,
  • rozładunek dostawy towarów.

Osoba zatrudniona do wykładania towaru w Biedronce będzie odpowiedzialna również za:

  • obsługę wózka elektrycznego,
  • sortowanie dostarczonego towaru w magazynie według odpowiedniej kolejności,
  • sprawdzanie jakości towarów świeżych,
  • usuwanie przeterminowanych produktów z hali sprzedażowej,
  • znakowanie towaru cenami,
  • służenie informacją klientom o cenie i lokalizacji produktów.

Kierownik i zastępca kierownika w sklepach sieci Biedronka mają z kolei za zadanie:

  • zarządzanie sklepem według standardów firmy,
  • organizowanie i nadzór pracy zespołu,
  • reprezentowanie marki przed dostawcami i klientami.

Kwalifikacje do pracy w Biedronce

Istnieje kilka wymagań stawianych przez sieć Biedronka, które odnoszą się do wszystkich wymienionych stanowisk. Są to przede wszystkim kompetencje miękkie, takie jak uczciwość i rzetelność. Osoby zatrudniane na stanowiskach niekierowniczych powinny również wykazywać gotowość do podjęcia pracy fizycznej. Ważna jest też umiejętność pracy w zespole i wysoka kultura osobista.

W przypadku kierownika, zastępcy kierownika oraz osób wykładających towar w sklepach Biedronka potrzebna będzie ważna książeczka Sanepidu. Nie bez znaczenia może okazać się również doświadczenie na podobnych stanowiskach. Co do sprzedawców-kasjerów w Biedronce, znajomość obsługi kasy fiskalnej jest dużym atutem, ale nie wymogiem. Wszelkie umiejętności w tym kierunku nabyć można bowiem podczas szkoleń wstępnych.

W procesie rekrutacji do pracy w Biedronce znaczenia nie ma poziom wykształcenia czy znajomość języków obcych, nawet w przypadku kasjerów z wyjątkiem sklepów znajdujących się blisko granicy. O wiele ważniejsza jest dyspozycyjność i gotowość do pracy w systemie zmianowym.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(6)
Lili
2 lata temu
A jak z wiekiem są jakieś wymogi? Czy osoby starsze też mogą liczyć na rekrutacji na pozytywną decyzję ?
Czika
3 lata temu
Biedronka kierownicy sklepów po zawodówkach tylko liczy się kablowanie na innych i nic wiecej
werer
3 lata temu
Jak przebiega rekrutacja?
Heni
3 lata temu
Czy w Biedronce trzeba brać nadgodziny?
Zofija
3 lata temu
Wymagania w Biedronce jakoś różnią się od innych spożywczaków? Trzeba mieć książeczkę Sanepidowską?