Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Kogo szuka Biedronka? Kto znajdzie pracę w Biedronce?

8
Podziel się:

Pracę w Biedronce znajdą osoby dyspozycyjne, wykazujące się chęcią pracy w zespole i podjęcia pracy fizycznej. Kierownictwo oraz pracownicy wykładający towar muszą dodatkowo posiadać ważną książeczkę sanitarno-epidemiologiczną.

W Biedronce pracować można jako kasjer lub magazynier
W Biedronce pracować można jako kasjer lub magazynier (Lech Gawuc/Reporter)
bFfGlEBh

Praca w Biedronce – obowiązki i zarobki

Biedronka to jedna z najgęściejszych sieci marketów w Polsce. Oprócz tego jest również największym prywatnym pracodawcą w naszym kraju. W 2017 roku zatrudniała bowiem niemal 55 tysięcy osób.

Ogromną zaletą pracy w Biedronce jest nawiązanie współpracy na podstawie umowy o pracę. Wiąże się z tym wiele korzyści oraz gwarantowany pakiet świadczeń i ubezpieczeń. Zarobki w Biedronce składają się z podstawy oraz premii. Stawka bazowa wynosi około 2300 zł – 2500 zł brutto, ale może wzrosnąć nawet o 300 zł już w pierwszych trzech latach pracy. Premie są zróżnicowane. Pracownicy mogą otrzymać dodatek od sprzedaży w wysokości około 300 zł oraz premię za brak absencji wynoszącą około 200 zł. Na przełomie roku z kolei sieć przyznaje premię na wzór „trzynastki”, która zależy od zysku przedsiębiorstwa Jeronimo Martins, właściciela* sieci sklepów Biedronka*. Warto wspomnieć, że firma współfinansuje wyjazdy wakacyjne dla dzieci pracowników, przyznaje bony świąteczne i oferuje zniżki na zakupy w sklepie.

bFfGlEBj

Osoby zatrudniane są w Biedronce zazwyczaj na stanowisku sprzedawca-kasjer, jednak ich obowiązki nie kończą się na podliczaniu zakupów. W Biedronkach, zwłaszcza tych mniejszych, pracownicy odpowiedzialni są również za czystość na hali oraz przyjmowanie i wykładanie towaru na półki. Za organizację pracy sklepu odpowiedzialni są natomiast kierownik oraz jego zastępca.

Stanowiska pracy w Biedronce

Pojawianie się nowych sklepów sprawia, że bezustannie pojawiają się oferty pracy w Biedronce w różnym charakterze. Stanowiskami niższego szczebla w będą sprzedawca-kasjer oraz pracownik wykładający towar. Do obowiązków sprzedawcy kasjera należy między innymi:

 • profesjonalna obsługa klienta,
 • obsługa kasy fiskalnej,
 • dbałość o estetykę ekspozycji towarów,
 • dbałość o czystość na hali sprzedażowej,
 • rozładunek dostawy towarów.
bFfGlEBp

Osoba zatrudniona do wykładania towaru w Biedronce będzie odpowiedzialna również za:

 • obsługę wózka elektrycznego,
 • sortowanie dostarczonego towaru w magazynie według odpowiedniej kolejności,
 • sprawdzanie jakości towarów świeżych,
 • usuwanie przeterminowanych produktów z hali sprzedażowej,
 • znakowanie towaru cenami,
 • służenie informacją klientom o cenie i lokalizacji produktów.

Kierownik i zastępca kierownika w sklepach sieci Biedronka mają z kolei za zadanie:

 • zarządzanie sklepem według standardów firmy,
 • organizowanie i nadzór pracy zespołu,
 • reprezentowanie marki przed dostawcami i klientami.
bFfGlEBq

Kwalifikacje do pracy w Biedronce

Istnieje kilka wymagań stawianych przez sieć Biedronka, które odnoszą się do wszystkich wymienionych stanowisk. Są to przede wszystkim kompetencje miękkie, takie jak uczciwość i rzetelność. Osoby zatrudniane na stanowiskach niekierowniczych powinny również wykazywać gotowość do podjęcia pracy fizycznej. Ważna jest też umiejętność pracy w zespole i wysoka kultura osobista.

W przypadku kierownika, zastępcy kierownika oraz osób wykładających towar w sklepach Biedronka potrzebna będzie ważna książeczka Sanepidu. Nie bez znaczenia może okazać się również doświadczenie na podobnych stanowiskach. Co do sprzedawców-kasjerów w Biedronce, znajomość obsługi kasy fiskalnej jest dużym atutem, ale nie wymogiem. Wszelkie umiejętności w tym kierunku nabyć można bowiem podczas szkoleń wstępnych.

W procesie rekrutacji do pracy w Biedronce znaczenia nie ma poziom wykształcenia czy znajomość języków obcych, nawet w przypadku kasjerów z wyjątkiem sklepów znajdujących się blisko granicy. O wiele ważniejsza jest dyspozycyjność i gotowość do pracy w systemie zmianowym.

bFfGlEBK
KOMENTARZE
(8)
Lili
2 tyg. temu
A jak z wiekiem są jakieś wymogi? Czy osoby starsze też mogą liczyć na rekrutacji na pozytywną decyzję ?
Nakło
5 miesięcy temu
Praca w niedziele i nocki w sklepie , a gdzie rodzina i dzieci do schroniska ?
Czika
8 miesięcy temu
Biedronka kierownicy sklepów po zawodówkach tylko liczy się kablowanie na innych i nic wiecej
bFfGlEBL
Ela
9 miesięcy temu
jak aplikować do Biedronki? czy tylko n stronie internatowej Biedronka. U mnie w mieście są zatrudniani nowi pracownicy mimo, że ofert na stronę biedronki nie było (sprawdzam na bieżąco). W sklepie mnie poinformowano, że nie przyjmują cv, że trzeba aplikować przez stronę , to już ie wiem ....
werer
rok temu
Jak przebiega rekrutacja?