Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Polacy nie szturmują niemieckiego rynku pracy

0
Podziel się:

Od stycznia nie potrzebujemy zezwoleń na pracę w Niemczech. Zainteresowanie jest jednak podobne jak przed rokiem.

Polacy nie szturmują niemieckiego rynku pracy
(Andres Rodriguez/Dreamstime)
bEUgJqmt

Od stycznia nie potrzebujemy już zezwoleń na pracę w Niemczech, ale nie szturmujemy niemieckiego rynku pracy sezonowej. Z sondy _ Dziennika Gazety Prawnej _ wynika, że zainteresowanie nią, jest podobne jak przed rokiem.

Od maja sytuacja może się zmienić. Wtedy bowiem nastąpi całkowite otwarcie rynku pracy w Niemczech. To oznacza, że każdy, kto będzie chciał tam pracować, może to zrobić bez zbędnych formalności. Na dodatek osoby legalnie pracujące w Niemczech uzyskają tam prawo do świadczeń. Jeśli ukończą 65 lat i co najmniej pięć lat pracowały za Odrą, mogą liczyć na tamtejszą emeryturę.

Polak, który straci w Niemczech pracę, może ubiegać się tam o zasiłek dla bezrobotnych. Zatrudniony w Niemczech może również korzystać ze świadczeń na dzieci. Zasiłek na pierwsze i drugie dziecko wynosi miesięcznie 184 euro.

bEUgJqmv
Czytaj w Money.pl
Wyjazdy zarobkowe pomogą fiskusowi Otwarcie rynku pracy w Niemczech może być szansą na zasilenie budżetu państwa.
Pół miliona fachowców wyjedzie za Odrę Do Związku Rzemiosła Polskiego płynie rzeka wniosków o potwierdzenie świadectw czeladniczych i mistrzowskic
Praca w Niemczech. Polacy niemile widziani? Ministerstwo spraw zagranicznych obawia się utrudnień dla Polaków szukających pracy w Niemczech i Austrii po 1 maja.
bEUgJqmW
KOMENTARZE
(0)