Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na
CHE
|

Ile zarabia majster na budowie, a ile kierownik? Najlepsi dostaną prawie 14 tys.

65
Podziel się:

Zarabiają sporo, a mogą jeszcze więcej, bo rąk do pracy na budowach brakuje. Ile zarabia majster na budowie, a ile kierownik budowy? Odpowiadamy.

Ile zarabia majster na budowie, a ile  kierownik? Najlepsi dostaną prawie 14 tys.
Majster w średnim wieku zarobi w zawodzie więcej od młodszych kolegów (money.pl, Rafał Parczewski)

Od nieco ponad 3 tys. zł na rękę do kwot dwukrotnie większych na budowach w Warszawie - pensje majstrów bywają różne, a oficjalne statystyki nie uwzględniają "szarej strefy", w której wynagrodzenia mogą być jeszcze wyższe.

Według danych serwisu wynagrodzenia.pl mediana zarobków w zawodzie majstra to 5860 zł brutto. Mało? Statystyki nie uwzględniają dodatków, nadgodzin ani też dodatkowych zleceń.

Duży wpływ na wysokość pensji majstra będzie miał charakter budowy, na której podejmie pracę. Budowlaniec najwięcej zarobi przy stawianiu mostów i dróg - nawet 7890 zł. Najmniej przy tworzeniu budynków przemysłowych - nawet tysiąc złotych różnicy.

Ciekawie wygląda w tym przypadku również luka płacowa. Okazuje się, że biorąc pod uwagę pierwszy kwartyl (1/4 najmniej zarabiających) więcej od mężczyzn zarobią kobiety - o blisko 200 zł.

Sytuacja zmienia się, gdy mowa o średnich pensjach i majstrach pobierających najwyższe uposażenie. W drugim przypadku różnica może wynieść nawet 600 zł na korzyść mężczyzny.

Nie bez znaczenia pozostaje miasto, w którym zatrudni się majster. Tradycyjnie najwięcej zarobimy w Warszawie, gdzie najwyższe pensje mogą wynieść nawet 8 tys. zł. Mniej otrzymamy z kolei w Gdańsku (7460 zł), Wrocławiu (7050 zł) czy Krakowie (6630 zł).

Ile dostanie kierownik budowy? Ich zarobki robią wrażenie

Stojący nad majstrami kierownicy również nie mogą narzekać na brak pracy. Ani pieniędzy. Najlepsi w branży zarobią nawet ponad 13 tys. zł brutto.

Najwyższe zarobki czekają budowlańców na Mazowszu i Dolnym Śląsku. Rzadko kiedy kierownik budowy zarobi tam mniej niż 11 tys. zł. Średnio ok. 3 tys. zł mniej otrzymają pracownicy na tym samym stanowisku na Podkarpaciu czy w Świętokrzyskiem.

Podobnie jak w przypadku szeregowych majstrów również tutaj występuje spora luka płacowa, która waha się od paruset złotych wśród najsłabiej zarabiających, do kilku tysięcy, gdy mowa o najwyższych stawkach.

Ostatnim czynnikiem, na który nie sposób nie zwrócić uwagi, jest branża, której dotyczy dana budowa. W sektorze projektowania kierownik przedsięwzięcia zarobi nawet 13 800 zł. Raptem o tysiąc złotych mniej otrzyma nadzorując budowę dróg i mostów.

Zobacz także: Wiek emerytalny w Polsce. "Podniesienia nie będzie. Decyzję zostawiamy pracownikowi"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(65)
Wiolka 1234
rok temu
A umnie mąż pracuje po 9godzin na budowie tyko mąż i szef zarabia 3200zl na rękę zero chorobowego nie bierze opieki na dzieci może raz urlop tyko we wakacje święta w grudniu a takto jak go nie ma nap z dwie trzy godziny od rana to odrabia to a wypłata ta sama mówi że on nie ma na godzinę tylko stała wypłatę te 3200
Prawda
3 lata temu
Skąd te dane ? Podkarpackie 2019 rok..majster 25 000 netto( 40 lat w budownictwie), kierownik budowy 17 000 netto -7 lat
111
3 lata temu
Kiedy zostanie ukrócona wręcz kryminalna patologia , że kierownik budowy ( presja odpowiedzialności karnej za bezpieczeństwo i jakość robót !!) jest zatrudniany przez ...wykonawcę budowy , który ślizga się ,zeby jak najtaniej jak najszybciej , czyli w końcu ...byle jak ! Kierownik jest pod presją wykonawcy , bo ten mu płaci . To pachnie prawie zawsze wyrokami , dla ....kierownika / bo on jest wg Prawa uczestnikiem procesu budowlanego / a wykonawca to przypadkowy - wolny motyl , często nie mający pojęcia o budownictwie " nowobogacki bisnesmen".
bit
3 lata temu
ale kit!!! i co może deweloperzy tak płacą? to chyba właściciele firm dokładają...
roberttx
3 lata temu
jak pensje idą w górę to i ceny usług też, więc więcej zarobię i więcej wydam. wychodzi na to samo. za pare lat dojdziemy do cen z przed dominacji pieniądz z lat 90-tych
...
Następna strona