Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na
CHE
|

Ile zarabia majster na budowie, a ile kierownik? Najlepsi dostaną prawie 14 tys.

63
Podziel się

Zarabiają sporo, a mogą jeszcze więcej, bo rąk do pracy na budowach brakuje. Ile zarabia majster na budowie, a ile kierownik budowy? Odpowiadamy.

Ile zarabia majster na budowie, a ile  kierownik? Najlepsi dostaną prawie 14 tys.
Majster w średnim wieku zarobi w zawodzie więcej od młodszych kolegów (money.pl, Rafał Parczewski)
bErYVVWZ

Od nieco ponad 3 tys. zł na rękę do kwot dwukrotnie większych na budowach w Warszawie - pensje majstrów bywają różne, a oficjalne statystyki nie uwzględniają "szarej strefy", w której wynagrodzenia mogą być jeszcze wyższe.

Według danych serwisu wynagrodzenia.pl mediana zarobków w zawodzie majstra to 5860 zł brutto. Mało? Statystyki nie uwzględniają dodatków, nadgodzin ani też dodatkowych zleceń.

bErYVVXb

Duży wpływ na wysokość pensji majstra będzie miał charakter budowy, na której podejmie pracę. Budowlaniec najwięcej zarobi przy stawianiu mostów i dróg - nawet 7890 zł. Najmniej przy tworzeniu budynków przemysłowych - nawet tysiąc złotych różnicy.

Ciekawie wygląda w tym przypadku również luka płacowa. Okazuje się, że biorąc pod uwagę pierwszy kwartyl (1/4 najmniej zarabiających) więcej od mężczyzn zarobią kobiety - o blisko 200 zł.

Sytuacja zmienia się, gdy mowa o średnich pensjach i majstrach pobierających najwyższe uposażenie. W drugim przypadku różnica może wynieść nawet 600 zł na korzyść mężczyzny.

Nie bez znaczenia pozostaje miasto, w którym zatrudni się majster. Tradycyjnie najwięcej zarobimy w Warszawie, gdzie najwyższe pensje mogą wynieść nawet 8 tys. zł. Mniej otrzymamy z kolei w Gdańsku (7460 zł), Wrocławiu (7050 zł) czy Krakowie (6630 zł).

bErYVVXh

Ile dostanie kierownik budowy? Ich zarobki robią wrażenie

Stojący nad majstrami kierownicy również nie mogą narzekać na brak pracy. Ani pieniędzy. Najlepsi w branży zarobią nawet ponad 13 tys. zł brutto.

Najwyższe zarobki czekają budowlańców na Mazowszu i Dolnym Śląsku. Rzadko kiedy kierownik budowy zarobi tam mniej niż 11 tys. zł. Średnio ok. 3 tys. zł mniej otrzymają pracownicy na tym samym stanowisku na Podkarpaciu czy w Świętokrzyskiem.

bErYVVXi

Podobnie jak w przypadku szeregowych majstrów również tutaj występuje spora luka płacowa, która waha się od paruset złotych wśród najsłabiej zarabiających, do kilku tysięcy, gdy mowa o najwyższych stawkach.

Ostatnim czynnikiem, na który nie sposób nie zwrócić uwagi, jest branża, której dotyczy dana budowa. W sektorze projektowania kierownik przedsięwzięcia zarobi nawet 13 800 zł. Raptem o tysiąc złotych mniej otrzyma nadzorując budowę dróg i mostów.

Zobacz także: Wiek emerytalny w Polsce. "Podniesienia nie będzie. Decyzję zostawiamy pracownikowi"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErYVVXC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(63)
111
3 miesiące temu
Kiedy zostanie ukrócona wręcz kryminalna patologia , że kierownik budowy ( presja odpowiedzialności karnej za bezpieczeństwo i jakość robót !!) jest zatrudniany przez ...wykonawcę budowy , który ślizga się ,zeby jak najtaniej jak najszybciej , czyli w końcu ...byle jak ! Kierownik jest pod presją wykonawcy , bo ten mu płaci . To pachnie prawie zawsze wyrokami , dla ....kierownika / bo on jest wg Prawa uczestnikiem procesu budowlanego / a wykonawca to przypadkowy - wolny motyl , często nie mający pojęcia o budownictwie " nowobogacki bisnesmen".
bit
3 miesiące temu
ale kit!!! i co może deweloperzy tak płacą? to chyba właściciele firm dokładają...
roberttx
3 miesiące temu
jak pensje idą w górę to i ceny usług też, więc więcej zarobię i więcej wydam. wychodzi na to samo. za pare lat dojdziemy do cen z przed dominacji pieniądz z lat 90-tych
bErYVVXD
ile?
3 miesiące temu
Ciekawe skąd są te dane? Małopolska (majster budowlany, 45 l. z kilkoma dodatkowymi uprawnieniami ) - 11-14 tys. Wszystko legalnie!
JSz
3 miesiące temu
Chciałbym doczekać czasów że taki np.sędzia,prokurator,policjant,dziennikarz,celebryta będą się prosili o usługi dobrych budowlańców.Już dużo nie brakuje.PRACA!!!Wychowanie przez pracę.Mówi Wam to coś.To nie dziwcie się że ten co zna się na pracy,ma uprawinienia,wieloletnie doświadczenie zawodowe -się ceni.I ceni się coraz konkretniej. Nierobów kształcimy od kilku dekad.To dopiero początek problemów.
...
Następna strona