Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Dziś rząd ogłosi, ile zarobią najbiedniejsi w przyszłym roku

0
Podziel się:

Płaca minimalna prawdopodobnie wzrośnie do 1408 złotych.

Dziś rząd ogłosi, ile zarobią najbiedniejsi w przyszłym roku
(Waldo Jaquith/CC/Flickr)

Po dzisiejszym posiedzeniu rządu poznamy minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2011 roku.* * Komisja trójstronna do spraw społeczno-gospodarczych ustaliła wcześniej, że minimalne wynagrodzenie wyniesie w przyszłym roku 1408 złotych.

Premier Donald Tusk i minister finansów Jacek Rostowski chcieli jednak oszacować skutki finansowe dla budżetu państwa wynikające z ewentualnego podwyższenia kwoty minimalnej.

Najniższe wynagrodzenie w wysokości 1408 zł oznacza, że w przyszłym roku stosunek płacy minimalnej do średniego wynagrodzenia będzie na podobnym poziomie, co obecnie. Oznacza to, że płaca minimalna wyniesie około 41 proc. średniego wynagrodzenia.

Początkowo związkowcy chcieli, aby wynagrodzenie minimalne wynosiło 1500 złotych brutto miesięcznie. Rząd proponował, aby było to 1386 złotych brutto. Po długich negocjacjach komisja trójstronna ustaliła, że miałoby to być 1408 złotych.

Czytaj w Money.pl
Jaka płaca minimalna? Rząd zwleka z decyzją Pracodawcy i związkowcy są zaniepokojeni przedłużaniem się terminu jej ogłoszenia.
Wiemy, o ile urośnie płaca minimalna Związkowcy i pracodawcy uzgodnili wysokość płacy minimalnej na 2011 rok.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)