Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Dyplomowani bezrobotni. Wciąż ich przybywa

0
Podziel się:

Ukończenie studiów na uczelni wyższej przestało gwarantować znalezienie pracy.

Dyplomowani bezrobotni. Wciąż ich przybywa
(Dmitriy Shironosov/Dreamstime)

Ukończenie studiów przestało gwarantować znalezienie pracy. Już co dziesiąty bezrobotny ma dyplom wyższej uczelni.

Ich liczba zaczęła lawino rosnąć - w ciągu ostatniego roku kolejnych 30 tysięcy osób dołączyło do rzeszy osób bez pracy z dyplomem w kieszeni. To skok o blisko 15 procent, podczas gdy średni wzrost bezrobocia wyniósł w 2010 roku ponad 3 procent - czytamy w _ Dzienniku Gazecie Prawnej _.

Gazeta dodaje, że w 1997 roku bezrobotnych z wyższym wykształceniem było 25 tysięcy i stanowili zaledwie 1,4 procent bezrobotnych. W 2010 roku - już 10,5 procent. Jak na ironię - czytamy w _ Dzienniku Gazecie Prawnej _ - po części odpowiedzialna jest za to rosnąca liczba studentów.

Szybkiemu rozwojowi edukacji nie towarzyszy bowiem jakość kształcenia. Na dodatek do niskiego poziomu dochodzi zła struktura kształcenia. Uczelnie wciąż opuszczają humaniści czy spece od marketingu i zarządzania, choć rynek od lat jest nimi nasycony. Potrzeba nam inżynierów, ale - jak zwracają uwagę eksperci - ich kształcenie jest kosztowne i większości niepublicznych szkół się nie opłaca.

Czytaj w Money.pl
PiS o bezrobociu: "Rząd nie reaguje, milczy" Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak domaga się sejmowej debaty o rynku pracy.
Coraz trudniej o pracę na Wyspach - 5 osób na miejsce Bez pracy pozostaje już niemal 2,5 mln osób - podaje brytyjski urząd statystyczny.
W styczniu wzrosło bezrobocie W porównaniu do grudnia liczba bezrobotnych zwiększyła się o 156 tys.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)