Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Budżetówka protestuje przeciwko zamrożeniu płac

0
Podziel się:

Na ulice Warszawy wyszli mundurowi i lekarze.

Budżetówka protestuje przeciwko zamrożeniu płac
(PAP/Paweł Kula)

Na placu Piłsudskiego w Warszawie rozpoczęła się pierwsza z zapowiadanych manifestacji przeciwko planom zamrożenia przez rząd pensji pracownikom sfery budżetowej.

Jak mówi ppłk Jacek Zakrzewski wiceprzewodniczący Związków Zawodowych Funkcjonariuszy Straży Granicznej, protest ma na celu upomnienie się o prawa całej budżetówki.

POSŁUCHAJ ZWIĄZKOWCA:

Manifestacja wyruszy dokładnie w południe sprzed grobu nieznanego żołnierza i przejdzie ulic ami Warszawy przed najważniejsze urzędy. Związkowcy obiecują, że będzie to spokojny protest.

POSŁUCHAJ ZWIĄZKOWCA:

W manifestacji biorą udział przedstawiciele Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, Forum Związków Zawodowych i Solidarności Pracownicy budżetówki wychodzą na ulice, bo stracili cierpliwość do rządu, który ich kosztem chce łatać dziurę budżetową. Na ulice Warszawy wyjdą przedstawiciele między innymi służby zdrowia, policji i straży pożarnej, dla których zamrożenie płac oznacza obniżenie faktycznej wysokości zarobków, które zmniejszą się o wysokość inflacji.

Czytaj w Money.pl
Rząd zamrozi pensje urzędników i mundurowych Pół miliona osób nie ma co liczyć w 2011 roku na podwyżki.
Chcesz lepiej zarabiać? Musisz zmienić pracę Cztery na pięć polskich firm o podwyżkach płac nie chce słyszeć. Toteż najczęściej wskazywanym przez Polaków powodem odejścia z pracy jest otrzymanie lepszej finansowo oferty.
Pensje nauczycieli rosną szybciej niż średnia krajowa Od dziś nauczyciele będą zarabiać miesięcznie średnio 2780 zł. Oznacza to, że przez pięć lat ich zarobki wzrosły o blisko 35 proc. Mimo tego związkowcy chcą protestować.
Nie unikniemy podnoszenia podatków i zamrażania pensji Rząd walczy w Brukseli o korzystną dla nas zmianę metody liczenia długu publicznego. Ekonomiści: To i tak nie uchroni nas przed ostrymi cięciami wydatków i windowaniem podatków.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)