Money.pl Praca Wiadomości

SLD chce nam podarować wolne w Wigilię [DŹWIĘK]

Wyszukiwarka ofert

  • Wszystkie
  • Administracja biurowa
  • Administracja Państwowa
  • Analiza
  • Architektura
  • Badania i rozwój
  • Biznes
  • Budownictwo/Geodezja
  • Doradztwo/Konsulting
  • Farmaceutyka/Biotechnologia
  • Finanse/Ekonomia
  • Grafika/Kreacja artystyczna/Fotografia
  • Hotelarstwo/Turystyka/Katering
  • Human Resources
  • Informatyka/Administracja
  • Informatyka/Programowanie
  • Inne
  • Instalacja/Utrzymanie/Serwis
  • Internet/E-Commerce
  • Inżynieria/Konstrukcje/Technologia
  • Kadra zarządzająca
  • Kontrola jakości
  • Księgowość/Audyt/Podatki
  • Lekarz/Farmaceuta/Weterynarz
  • Logistyka/Spedycja/Dystrybucja
  • Marketing/Reklama/Public Relations
  • Media/Sztuka/Rozrywka
  • Nieokreślone
  • Nieruchomości/Budownictwo
  • Obsługa klienta/Call Center
  • Praca fizyczna
  • Pracownik ochrony
  • Praktyki
  • Prawo
  • Produkcja
  • Projektowanie/Wdrażanie
  • Rolnictwo/Ochrona środowiska
  • Służba zdrowia
  • Sprzedaż
  • Szkolenia/Edukacja
  • Telekomunikacja
  • Tłumaczenia
  • Ubezpieczenia
  • Usługi Auto-Moto
  • Zakupy
Wybierz zaznaczone
  • Wszystkie
  • dolnośląskie
  • kujawsko-pomorskie
  • lubelskie
  • lubuskie
  • łódzkie
  • małopolskie
  • mazowieckie
  • opolskie
  • podkarpackie
  • podlaskie
  • pomorskie
  • śląskie
  • świętokrzyskie
  • warmińsko-mazurskie
  • wielkopolskie
  • zachodniopomorskie
  • zagranica
Wybierz zaznaczone
  • Wszystkie
  • ostatnich 24 h
  • ostatniego tygodnia
  • ostatnich dwóch tygodni
  • ostatniego miesiąca
Wybierz zaznaczony
2010-12-22 13:05
SLD chce nam podarować wolne w Wigilię
Fot. Money.pl/Tomasz Brankiewicz
SLD chce nam podarować wolne w Wigilię

Sojusz Lewicy Demokratycznej zamierza przeprowadzić konsultacje społeczne dotyczące dnia wolnego w Wigilię.

Nawiązując do ustawy przewidującej, że dniem wolnym jest święto Trzech Króli wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich uważa, że być może korzystniejszym rozwiązaniem byłoby wzięcie jednego dnia wolnego w wybranym przez pracownika terminie.

POSŁUCHAJ JERZEGO WENDERLICHA:


Wicemarszałek zaapelował także do pracodawców o wyrozumiałe potraktowanie swoich podwładnych w Wigilię.

POSŁUCHAJ JERZEGO WENDERLICHA:



Przewodniczący OPZZ Jan Guz popiera postulaty i SLD i proponuje, by dzień wolny przypadał w Wigilię. Zdaniem Guza, pod osłoną święta Trzech Króli wydłużono pracownikom czas pracy.

POSŁUCHAJ JANA GUZA:


W tym roku po raz pierwszy dniem wolnym od pracy będzie święto Trzech Króli. W zamian pracownicy stracili prawo do odbierania dnia wolnego za święto przypadające w dzień wolny od pracy. Oznacza to, że do 2020 roku zyskamy jeden dzień wolny.
Czytaj w Money.pl
Wolne w Trzech Króli może się nam nie opłacać
W przyszłym roku wielu z nas może stracić przez nową ustawę nawet kilka dni wolnego.
Wolne w Trzech Króli nie zrujnuje gospodarki
6 stycznia nie idziemy do pracy. Mimo to, liczba dni wolnych w przyszłym roku nie zmieni się. Trzech Króli nawet nie będzie najlepszą okazją do długiego weekendu. Ten lepiej zaplanować między Wielkanocą a 3 maja.

IAR
Tagi: SLD, wigilia, wolne, jerzy wenderlich, wenderlich, propozycja



Re: SLD chce nam podarować wolne w Wigilię

olakkkk / 62.244.141.* / 2010-12-28 11:29
Wyborne. Komuchy dbają o tradycje chrześcijańskie
zgadzam się
 
ździcho / 77.255.237.* / 2010-12-28 12:42
Bo to komuchy przetransformowane. Komuchokatolicy. Jedno z drugim się nie gryzie przecie. Oba wierzą w małpę jako przodka ludzkości, a Adama i Ewę pierwsi wrzucają do wora z bredniami, a drudzy do wora z alegoriami.

Re: SLD chce nam podarować wolne w Wigilię

giminska@interia.pl / 77.114.74.* / 2010-12-27 17:32
JESTEM ZA WOLNĄ WIGILIĄ
 
ździcho / 77.255.237.* / 2010-12-28 10:23

JESTEM ZA WOLNĄ WIGILIĄ

Ale dla wszystkich: pogotowia, policji, straży pożarnych, sztabów kryzysowych, aptek, szpitali itp. Bez radia, telewizji, internetu, telefonu, wodociągów, kanalizacji. Wszyscy niech leżą i żrą. I po co tak się rozdrabniać? Najlepiej to cały tydzień wolnego. A co?

Re: SLD chce nam podarować wolne w Wigilię

niesioł / 79.186.180.* / 2010-12-22 20:36
TOTALNA KOMPROMITACJA-plotkują-znowu KLAKIERZY POligłupów(wybiórcza,polityka,trybuna,...,tvn,.. zaczęła walkę z PIS poprzez lewe? SĄDAŻE,które się SKOMPROMITOWAŁY i są :ZAWYŻANE o 15%-20% dla PO,a ZANIŻANE o 15%-25% dla PIS -co JEST ZASADĄ już od 6 LAT niektórych (większości )sądaży- o czym świadczą OSTATNIE sądaże do MOMENTU wyboru nowego prezydenta z POWODU śmierci w katastrofie SMOLEŃSKIEJ św.p.L.KACZYŃSKIEGO(różniące się NAWET o 25%-plotkują ludzie-czy to CELOWA ROBOTA?,czy NIEUDOLNOSĆ ludzi robiących sądaży?,czy GŁUPOTA?,czy PARANOJA?-ludzie i tak w wyborach roku ZAGŁOSUJĄ na PIS,który WYGRA TE WYBORY(uzyska ponad 40%) z PO(będzie dobrze jak PO osiągnie około 25%),a przystawki:PSL,SLD,PNJ może ZNIKNĄ ze SCENY POLITYCZNEJ i nie osiągną progu wyborczego?
 
krystan / 79.191.10.* / 2011-04-19 19:27
marzyć zawsze można.

Re: SLD chce nam podarować wolne w Wigilię

mohairrr / 83.31.146.* / 2010-12-22 18:33
Wyborne. Komuchy dbają o tradycje chrześcijańskie
 
ździcho / 213.146.39.* / 2010-12-22 18:37

Komuchy dbają o tradycje chrześcijańskie

Może to skrucha. Może oni chcą się nawrócić:)

Re: SLD chce nam podarować wolne w Wigilię

mat3423 / 91.193.208.* / 2010-12-22 15:03
Wielu pracodawców może się nie zgodzić na wolne w Wigilię, a już na pewno nie zgodzą się firmy handlowe - zwłaszcza hiper- i supermarkety. W Wigilię zarabiają mnóstwo kasy na spóźnialskich, którzy robią zakupy na ostatnią chwilę. Nie opłaca im się wtedy zamykać handlu. Wkrótce podniosą taki raban, że SLD zrezygnuje z tego pomysłu.
 
ździcho / 213.146.39.* / 2010-12-22 15:08
A jak SLD nie zrezygnuje z tego pomysłu, to ci, którym akurat w dzień przed wigilią przyjdzie rypać na drugiej zmianie do godz.22:00 lub dłużej, to już żadnych zakupów nie zrobią.

Re: SLD chce nam podarować wolne w Wigilię

1czesio / 62.21.27.* / 2010-12-22 14:35
a następnie praca do 12.00 w dniu przed wigilią bo trzeba przygotować się do wigilii.Chory kraj chorzy politycy!!
 
T. / 81.190.70.* / 2010-12-22 15:36
A czemu nie ? Skoro to kraj tak bardzo katolicki.
Praca nie zając , nie ucieknie.
 
ździcho / 213.146.39.* / 2010-12-22 15:00
Jedyny rozsądny komentarz na tym forum [oczywiście oprócz mojego he he:))]. Przynajmniej jak do tej pory...

Re: SLD chce nam podarować wolne w Wigilię

Red is dead!!! / 81.190.213.* / 2010-12-22 14:21
Do tej formnacji zwalczającej katolików, bardziej pasowałby karp, znaczy sie ryba, symbol pewnych grup wręczany niepokornym :)))

Re: SLD chce nam podarować wolne w Wigilię

Romuś / 178.37.107.* / 2010-12-22 14:10
Jestem jak najbardziej za dniem wolnym w Wigilię zamiast Trzech Króli !!!

KTO JESZCZE JEST ZA ?
 
ździcho / 213.146.39.* / 2010-12-22 14:27
No to wyobraź sobie Romuś, że w środku zimy przez trzy dni z rzędu jesteś odcięty od zakupów (być może leku w aptece i benzyny)i od serwisów jak Ci w domu jakaś awaria wyskoczy. A i pewny nie będziesz czy numer 112 będzie tak samo skuteczny jak w powszednie dni. Czy nadal jesteś za?

Re: SLD chce nam podarować wolne w Wigilię

Tmktmk / 83.3.219.* / 2010-12-22 13:58
Przez to zmenijszy się produkcja, a więc będziemy biedniejsi.