Money.pl Praca Wiadomości

Brakuje fachowców - jest dla nich dużo pracy

Wyszukiwarka ofert

  • Wszystkie
  • Administracja biurowa
  • Administracja Państwowa
  • Analiza
  • Architektura
  • Badania i rozwój
  • Biznes
  • Budownictwo/Geodezja
  • Doradztwo/Konsulting
  • Farmaceutyka/Biotechnologia
  • Finanse/Ekonomia
  • Grafika/Kreacja artystyczna/Fotografia
  • Hotelarstwo/Turystyka/Katering
  • Human Resources
  • Informatyka/Administracja
  • Informatyka/Programowanie
  • Inne
  • Instalacja/Utrzymanie/Serwis
  • Internet/E-Commerce
  • Inżynieria/Konstrukcje/Technologia
  • Kadra zarządzająca
  • Kontrola jakości
  • Księgowość/Audyt/Podatki
  • Lekarz/Farmaceuta/Weterynarz
  • Logistyka/Spedycja/Dystrybucja
  • Marketing/Reklama/Public Relations
  • Media/Sztuka/Rozrywka
  • Nieokreślone
  • Nieruchomości/Budownictwo
  • Obsługa klienta/Call Center
  • Praca fizyczna
  • Pracownik ochrony
  • Praktyki
  • Prawo
  • Produkcja
  • Projektowanie/Wdrażanie
  • Rolnictwo/Ochrona środowiska
  • Służba zdrowia
  • Sport/Rekreacja
  • Sprzedaż
  • Staże
  • Szkolenia/Edukacja
  • Telekomunikacja
  • Tłumaczenia
  • Ubezpieczenia
  • Usługi Auto-Moto
  • Zakupy
Wybierz zaznaczone
  • Wszystkie
  • dolnośląskie
  • kujawsko-pomorskie
  • lubelskie
  • lubuskie
  • łódzkie
  • małopolskie
  • mazowieckie
  • opolskie
  • podkarpackie
  • podlaskie
  • pomorskie
  • śląskie
  • świętokrzyskie
  • warmińsko-mazurskie
  • wielkopolskie
  • zachodniopomorskie
  • zagranica
Wybierz zaznaczone
  • Wszystkie
  • ostatnich 24 h
  • ostatniego tygodnia
  • ostatnich dwóch tygodni
  • ostatniego miesiąca
Wybierz zaznaczony
2010-11-18 07:51
Brakuje fachowców - jest dla nich dużo pracy
Fot. Money.pl/Anna Kraszkiewicz
Brakuje fachowców - jest dla nich dużo pracy

Polskie firmy odczuwają brak wykwalifikowanych pracowników. Na jednego wykwalifikowanego robotnika przypada obecnie około 10 ofert pracy.

Wśród najbardziej poszukiwanych specjalistów są inżynierowie, informatycy, handlowcy, eksperci od zarządzania zasobami ludzkimi i doradcy techniczni - wynika z sondy Dziennika Gazety Prawnej. Firmy produkcyjne najbardziej poszukują operatorów wózków i maszyn, cieśli, murarzy, spawaczy i szlifierzy.

Za kilka miesięcy może być jeszcze trudniej, bowiem swoje rynki pracy otwierają Niemcy i Austria, a to może oznaczać kolejną falę wyjazdów zagranicznych polskich pracowników.
Na razie pracodawcy w kraju nie podnoszą pensji. Pracowników starają zatrzymać się bonusami i premiami. Czy to wystarczy?

Czytaj w Money.pl
Polacy przestali się bać utraty pracy
Aż 72 procent z nas uważa, że może znaleźć porównywalną w ciągu pół roku.
Kolejna fala emigracji? Ekspert: Polacy wrócą na Wyspy
Przyczyną ma być odbicie brytyjskiej gospodarki.
IAR
Tagi: firmy, praca, rynek pracy, fachowcy, specjaliści
Zobacz więcej: Rynek pracy w Polsce



Re: Brakuje fachowców - jest dla nich dużo pracy

djey / 109.76.38.* / 2010-11-23 14:28
piszcie po ludzku brakuje jelopow tyrajacych za 1000zl miesiecznie a nie fachowcow

Re: Brakuje fachowców - jest dla nich dużo pracy

k aczordonald / 109.157.220.* / 2010-11-20 19:55
"Firmy produkcyjne najbardziej poszukują operatorów wózków i maszyn, cieśli, murarzy, spawaczy i szlifierzy."


To dlaczego do Londynu, gdzie mieszkam, caly czas naplywaja fachowcy z duzym doswiadczeniem w tych zawodach, twierdzac ze robota jest i owszem, ale przezyc sie za wyplate nie da.

Londynskie ceny w kraju a za 2000-2500 netto biednie i skromnie.A ci ludzie wprost mowia, ze w srednich miastach(300 000) to za tyle roboty znalezc sie nie da, albo jeden procent szczesciarzy robi za tyle tonac w pozyczkach.W wiekszosci przypadkow firmy oferuja 1500 netto na poczatek.
A sa to osoby czesto z ponad 20 letnim stazem.

I to tyle na temat bzdur z 10 ofertami na 1 wykwalifikowanego.

Re: Brakuje fachowców - jest dla nich dużo pracy

ADAREKKK / 67.208.74.* / 2010-11-19 20:20
pracodawca autora tego bzdurnego
artykulu powinien zweryfikowac jego
kompetencje.
 
cec / 195.238.227.* / 2010-11-23 09:14
interesujące jestem inż. przez wiele lat byłem doradcą technicznym i od roku nie mogę znależć pracy

Re: Brakuje fachowców - jest dla nich dużo pracy

marcin_97 / 76.237.195.* / 2010-11-18 19:57
beznadziejny artykul, paplanie o niczym.

Re: Brakuje fachowców - jest dla nich dużo pracy

pol81 / 95.48.90.* / 2010-11-18 14:30
proponuje autorowi tekstu poszukać pracy. Obecnie pracuję, ale przymierzałem się do zmiany pracy. Od kwietnia szukam i wysyłam swoje dane. wysłałem ok 40 aplikacji i tylko jedna firma się zgłosiła. Na rozmowie dowiedziałem się, że mam za dobre kwalifikacje do tej roboty, a oni poszukują kogoś za 1300 brutto. Gość który ze mną rozmawiał, powiedział otwarcie, że z takimi kwalifikacjami nie będę pracował za taka pensję.
Tak naprawdę to szuka się taniej siły roboczej lub pracowników charytatywnych, a nie dobrej kadry.
 
mika37 / 87.116.200.* / 2010-11-18 14:42
Zgadzam się. Też przez to przeszłam. U mnie jeszcze wymagano zarejestrowania w RUP żeby można to było zakwalifikować jako prace interwencyjne (czytaj-na koszt Państwa) Paranoja

Re: Brakuje fachowców - jest dla nich dużo pracy

siostro / 83.29.193.* / 2010-11-18 09:23

inżynierowie, informatycy, handlowcy, eksperci od zarządzania zasobami ludzkimi i doradcy techniczni

poszukiwani do pracy w charakterze:

operatorów wózków i maszyn, cieśli, murarzy, spawaczy i szlifierzy.

I tak to jest!
 
tade / 83.2.33.* / 2010-11-18 09:35

operatorów wózków i maszyn, cieśli, murarzy, spawaczy i szlifierzy

no ale jak to brzmi inż murarz, inż spawacz.

Przecież nasi inż pokazali na zachodzie że można z dyplomem
na budowie z taczką i miotłą biegać
 
rgz / 62.87.210.* / 2010-11-26 12:42
No akurat kto jak kto, ale inżynierowie za granicą pracują zgodnie z kwalifikacjami.
 
em96 / 151.81.59.* / 2010-11-18 13:57
"...Przecież nasi inż pokazali na zachodzie że można z dyplomem
na budowie z taczką i miotłą biegać..."

A co im wszystkim to państwo zaoferowało...?
Powinni w kraju robić to samo za 1/8 poborów... - brutto...
Mało. - Jeśliby nie wyjechali to ci miejscowi, ze względu na nadmiar podaży, zarabialiby 1/16...
Proponuję zacząć myśleć...

Re: Brakuje fachowców - jest dla nich dużo pracy

POLAK1 / 83.15.80.* / 2010-11-18 09:22
Czy ktoś kto pisał ten artykuł szukał kiedyś pracy??? Po co wypisujecie takie bzdury. O jakich fachowcach tu mówicie ???
Płaca jak zawsze najniższa krajowa bez mozliwości podwyżki, a jak się nie podoba to won!!
I znów trzeba zaczynać od początku! A jak się trafi na pracodawcę sk....wiela to mobing i molestowanie to małe igraszki.
Najpierw zadbajcie o ludzkie warunki pracy i wynagrodzenie adekwatne do wykonywanej pracy ; szefa a teraz często też właściciela o ludzkiej twarzy, a nie dupka, który nic nie potrafi oprócz znęcania się nad podwładnymi.

Re: Brakuje 20-letnich inżynierów z 10-letnią praktyką

fred / 2010-11-18 08:32 / Bywalec forum
Szukają fachowców, ale proponują im pensje stażystów bez wykształcenia !!!???

Kierowca wózka wysokiego składowania powinien mieć pensje kierowcy tira. Dodatkowo obsługuje magazyn poprzez pokładowy komputer i często ma uprawnienia kierownika magazynu.
 
tade / 83.2.33.* / 2010-11-18 08:51

Szukają fachowców, ale proponują im pensje stażystów bez wykształcenia !!!??

na przykład sprzątaczka znajomość minimum jednego języka -komunikatywna, obsługa komputera- biegła, dyspozycyjność 24 godzinna, wykształcenie minimum średnie mile widziane techniczne, grupa inwalidzka, młoda z dużym stażem etc, etc,
i za te kwalifikacje 800zł na 1/8 etatu przy 10-godzinnym dniu pracy
 
tade / 83.2.33.* / 2010-11-18 08:53

na 1/8 etatu

na 3/4 etatu
 
okokokoło / 46.112.92.* / 2010-11-18 21:21
Ale prawda leży w pośrodku tak było niegdyś.
A tu leży na dole
 
solidarny / 79.184.166.* / 2010-11-29 12:53
proponuję aby wszyscy bez wyjątku nie podejmowali pracy za miej niż 3 tysiące na rękę to jest po potrąceniu wszystkich składek i potrąceń,jestem pewny że tylko taka postawa zmusi pracodawców do płaceni nam godnych wynagrodzeń.