_ - Odbicie brytyjskiej gospodarki sprawi, że wielu polskich profesjonalistów wróci z W. Brytanii do Polski z uwagi na większe możliwości rozwoju _ - powiedział Christopher Hume z firmy headhunterskiej AER International.
Seminarium w ambasadzie Polski w Londynie zorganizowało stowarzyszenie Polish Professionals skupiające Polaków pracujących w Wielkiej Brytanii w wolnych zawodach, głównie w bankowości, marketingu i sprzedaży.
_ - W czasie recesji priorytetem jest utrzymanie pracy, ale z chwilą, gdy gospodarka zaczyna się odbijać, na pierwszy plan wysuwa się realizacja osobistych ambicji. Tak będzie też w przypadku polskich profesjonalistów w Wielkiej Brytanii. Możliwości zaspokojenia zawodowych ambicji są dla nich większe w Polsce niż w Wielkiej Brytanii _ - powiedział Hume.
_ - Bycie Polakiem na brytyjskim rynku usług finansowych nie jest żadnym negatywem, ale niekoniecznie musi być pozytywem, podczas gdy bycie Polakiem z międzynarodowym doświadczeniem jest w Polsce atutem _ - tłumaczył.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/180/t86452.jpg ) ] (http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/fedak;dobrze;ze;ludzie;przestali;wyjezdzac;do;pracy,99,0,652643.html) Fedak: Dobrze, że ludzie przestali wyjeżdżać do pracy
Hume sądzi, że wybicie się na bardzo konkurencyjnym brytyjskim rynku usług finansowych jest trudniejsze niż na polskim rynku, będącym wciąż w stanie ekspansji: _ W Wielkiej Brytanii Polacy są jedną z wielu grup obcokrajowców, co jest niewielkim konkurencyjnym minusem, podczas gdy w Polsce są u siebie, co daje im konkurencyjną przewagę w stosunku do osób bez międzynarodowego doświadczenia _.
Przez kryzys w Wielkiej Brytanii Polacy wracali do domów (AlJazeera English, ang.):
W ocenie Monique Frugier, szefowej centrum finansowego banku HSBC w Krakowie, Polacy z zagranicznym doświadczeniem są chętnie zatrudniani, ponieważ są bardziej otwarci na innowacje, łatwiej się adaptują w nowym środowisku pracy i są świadomi kulturowych niuansów, co jest ważne w kontaktach z klientami.
Czytaj w Money.pl | |
---|---|
Życie na zachodzie Europy wybrało 1,5 mln Polaków Najwięcej osiedliło się w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Irlandii. | |
1000 emigrantów na każdy dzień członkostwa Fala nowej emigracji zarobkowej liczy około 2,2 miliona osób. Ponad 1,8 miliona z nich wyjechało do krajów Unii. |