Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Wady i zalety pracy w Biedronce

5
Podziel się:

Jak w każdym miejscu pracy również w sklepach sieci Biedronka znaleźć można zarówno pozytywy, jak i negatywy. Do tych pierwszych zaliczyć można umowę o pracę i pełen pakiet profitów pracowniczych, a do drugich skomplikowany system rozliczeń i niestabilny grafik.

Praca w Biedronce to zarówno plusy, jak i minusy
Praca w Biedronce to zarówno plusy, jak i minusy (EAST NEWS)

Charakterystyka pracy w Biedronce

Sieć sklepów Biedronka to jeden z największych prywatnych pracodawców w Polsce. Zatrudnia bowiem niemal 55 tysięcy pracowników i obecny jest na terenie całego kraju.

Osoby zatrudniane są w Biedronce na umowę o pracę, a na ich pensję składa z podstawy oraz kilku rodzajów premii, w tym sprzedażowej oraz od braku absencji. Stawka podstawowa wynosić może około 2300 zł – 2500 zł, a wraz ze stażem wzrosnąć do 2800 zł.

Choć najczęściej oferty pracy w Biedronce odnoszą się do stanowiska kasjera-sprzedawcy, to należy się liczyć z faktem, że do zadań pracownika należy również wiele innych czynności, między innymi przyjmowanie i eksponowanie towaru czy sprzątanie.

Zalety pracy w Biedronce

Pierwszym podstawowym plusem pracy w Biedronce jest nawiązanie stosunku pracy. Wiąże się on bowiem z gwarancją wszystkich świadczeń społecznych oraz możliwości korzystania z powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego. Poza tym daje poczucie stabilnego zatrudnienia, gwarantuje urlop płatny i wlicza się do stażu pracy.

Firma Jeronimo Martins, będąca właścicielem sieci sklepów Biedronka, prowadzi również politykę wspierającą rodziny. Przyznaje bony na święta, dofinansowuje wyjazdy dzieci pracowników na wakacyjne obozy i organizuje wyprawkę szkolną dla uczniów z rodzin najbiedniejszych pracowników. Nie zapomina również o samych zatrudnionych, współfinansuje dla nich bowiem karty sportowe.

Pracownicy sklepów Biedronka za zaletę pracy dla sieci uważają również kontrolowane przerwy. Dzięki ewidencji łatwo udowodnić, że czas przeznaczony na odpoczynek nie został przekroczony. Firma oferuje także darmowe posiłki regeneracyjne oraz miejsce na przygotowanie własnego jedzenia w specjalnych pomieszczeniach socjalnych.

Wady pracy w Biedronce

Wśród najczęściej wymienianych minusów pracy w Biedronce pojawia się przede wszystkim skomplikowany system rozliczeń. Oprócz podstawy pracownikom przyznawane są premie. Jest ich jednak kilka i zależne są od różnych czynników. Premia sprzedażowa wynika z wyników całego sklepu, rozliczana jest natomiast w ujęciu miesięcznym. Poza tym z wypłatą pracownik Biedronki dostaje premię wynikającą z obecności w pracy. Tu warto zaznaczyć, że nieobecnością nazywane jest zwolnienie na podstawie L4 czy urlop wypoczynkowy, co oznacza, że ich wykorzystanie pozbawi pracownika premii. Z kolei wynagrodzenie za nadgodziny rozliczane jest co kwartał.

Według osób zatrudnionych w Biedronce premie sprzedażowe są rzadko możliwe do osiągnięcia. Zarówno wysoko postawione cele, jak i częste wysyłanie pracowników do innych sklepów Biedronka w tej samej miejscowości (co wynika z braków kadrowych), sprawia, że niewiele osób otrzymuje dodatek od sprzedaży.

Poza tym jedną z wad wymienianych przez pracowników sieci Biedronka jest niestabilny grafik. Często dochodzi do nagłych zmian, które rzutują na organizację życia codziennego. Ostatnią wadą jest z kolei wciąż pokutująca opinia o pracy w Biedronce. Wielu klientom wydaje się bowiem, że zatrudniane są tam osoby o niskich kwalifikacjach, co sprawia, że niekiedy te traktowane są niegrzecznie, a nawet z pogardą.

KOMENTARZE
(5)
Kamila
2 lata temu
Posiłki firma?? Pracuję 3 lata i sama muszę mieć swoje śniadanie, albo sobie kupić... Z przerwa wcale też nie jest kolorowo. 15 minut pracujemy po 9-10 godzin i nie raz bywa tak że jesz w biegu, albo w ogóln bo nie ma czasu. Bądźmy szczerzy do łazienki nie ma kiedy iść... Firma wiecznie tnie etaty, a coraz więcej nowych zadań narzuca.
JAN
2 lata temu
Nigdy w życiu do biedronki to oszust zatrudnia 3/4 etatu i młodzi starzem muszą w takich warunkach siedzieć na kasie jak jest epidemia . Wstyd
Daria
2 lata temu
Tak powinno być kasjer siedzi na kasie, pracownik sklepu rozkłada towar, wypieka pieczywo i robi warzywa, niestety na większości sklepów wszyscy robią wszystko o czym klienci nie wiedzą, dlatego maja do nas pretensje
Paweł
3 lata temu
"Wielu klientom wydaje się bowiem, że zatrudniane są tam osoby o niskich kwalifikacjach, co sprawia, że niekiedy te traktowane są niegrzecznie, a nawet z pogardą." To coś z głową takich klientów chyba nie halo... ostatnio byłem świadkiem jak koleś spinał się do kobiety, że mu zwróciła kulturalnie uwagę, że odłożył piwo gdzie indziej co często się spotyka. No cóż są takie typy-podziw dla spokoju tej kobiety, a typa żal jakiś dziwny ;)
Lidka
3 lata temu
Klienci biedronki są okropni. Wydaje im się że kasjerki nic nie robią tylko mają chodzić z nimi po sklepie i pokazywać gdzie stoi towar.