Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Praca w Amazon: jakie zarobki, jakie warunki, na czym polega?

11
Podziel się:

Amazon Polska dysponuje ofertami pracy dla najlepszych absolwentów rożnych kierunków, osób bez doświadczenia oraz z wieloletnim stażem pracy. Pracownicy mogą dodatkowo szkolić się i rozwijać, co w 95 proc. sfinansuje Amazon.

Amazon Polska zatrudnia m.in. pracowników magazynowych
Amazon Polska zatrudnia m.in. pracowników magazynowych (Robert Stachnik/REPORTER)

Praca w Amazon, jednej z najszybciej rozwijających się firm na świecie, to oprócz stabilności zatrudnienia również atrakcyjne świadczenia pozapłacowe. Amazon Polska to już przeszło 7 tys. stałych miejsc pracy i ciekawe możliwości rozwoju kariery na każdym szczeblu zawodowym.

Co Amazon Polska oferuje pracownikom?

Amazon stawia sobie za cel przyciągnięcie, zmotywowanie, zatrzymanie oraz poprawę jakości życia pracowników najwyższego kalibru. Stali pracownicy otrzymują:

 • nowe stawki wynagrodzeń od 1 września 2018 roku,
 • premię specjalną do 15 proc.,
 • 26 dni płatnego urlopu w skali roku niezależnie od stażu pracy,
 • dostęp do dotowanej kantyny pracowniczej oraz darmowego transportu do i z pracy z okolicznych miejscowości.

Oprócz elastycznego czasu pracy w pełnym wymiarze godzin, pracownicy Amazon chcący się rozwijać dostają również dofinansowanie do 95 proc. kosztów szkoleń oraz kursów.

Amazon Polska – ile można zarobić?

Na stronie internetowej Amazon w poszczególnych ofertach pracy zamieszczone zostały wszystkie stawki godzinowe na konkretnych niższych stanowiskach, a także ściśle sprecyzowane wymagania oraz opis obowiązków. Pracownik magazynowy w centrum realizacji zleceń w Bielanach Wrocławskich, zatrudniony na stałe w pełnym wymiarze godzin, otrzymuje na początek umowy od września 2018 stawkę godzinową wynoszącą 18,50 zł brutto. Przy połowie etatu bądź pracy jedynie w weekendy stawka godzinowa w Sosnowcu wynosić będzie 17,50 zł brutto. Pracownik Amazon od razu dostaje umowę o pracę na 6 miesięcy. Operator wózka widłowego na pełen etat w Sosnowcu otrzyma na początek 17,50 zł brutto na godzinę od września 2018, w Bielanach Wrocławskich – 18,50 zł. Rekrutacje wewnętrzne w Amazon skutkują wyłanianiem liderów zespołu (coachów), których zarobki wzrastają do 23 zł za godzinę brutto.

Warunki pracy w Amazon

Jako pracodawca Amazon realizuje politykę równych szans. Każdy ma więc szansę na zatrudnienie i nie będzie dyskryminowany ze względu na płeć, narodowość, niepełnosprawność, tożsamość płciową, orientację seksualną czy bycie weteranem wojennym. Zalety pracy w Amazon obejmują szereg korzyści dla pracowników pełnoetatowych, które uzależnione są od poszczególnych lokalizacji oraz statusu zatrudnienia (przykładowo sezonowego lub tymczasowego). Najwięcej zyskują właśnie pracownicy zatrudnieni w Amazon na stałe i w pełnym wymiarze godzinowym. Istnieje kilka planów medycznych z ubezpieczeniem dla pracowników oraz uprawnionych członków ich rodzin – partnerów oraz ich dzieci, obejmujących także opiekę dentystyczną i okulistyczną, konto oszczędnościowe na cele zdrowotne czy opcje inwestycyjne z wkładem pracodawcy w wymiarze długoterminowym. Praca w Amazon uprawnia również do posiadania przez pracowników
warunkowych jednostek udziałowych (Restricted Stock Units), dzięki którym stają się oni właścicielami Spółki. Pracodawca zapewnia sieć wsparcia rodzinom z dziećmi z niepełnosprawnością rozwojową, pomaga w przypadkach chorób zagrażających zdrowiu, śmierci w rodzinie czy adopcji w kraju i za granicą. Na stanowiskach managerskich w Amazon, po okresie próbnym, obowiązuje umowa na czas nieokreślony ze wszystkimi benefitami, licznymi szkoleniami oraz akcjami firmy.

Amazon w Polsce – na czym polega praca?

Amazon Polska to inwestycja rzędu 3 mld zł, oferująca ponad 7 tys. stałych miejsc pracy. Obecnie firma obejmuje Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku oraz kilka nowoczesnych centrów logistycznych. m.in. w Sosnowcu i Kołbaskowie koło Szczecina. Najczęściej poszukiwane krajowe oferty pracy to Amazon Wrocław (Bielany Wrocławskie, gmina Kobierzyce) orazAmazon Poznań, czyli Amazon Sady* (gmina Tarnowo Podgórne). Po pomyślnym przejściu procesu rekrutacyjnego zweryfikowane zostaje wcześniejsze zatrudnienie każdego z przyszłych pracowników firmy. Kto znajdzie pracę w Amazon?* Na posadę można liczyć w następujących kategoriach:

 • administracja bazami danych,
 • analiza biznesowa,
 • badania naukowe,
 • dział personalny,
 • finanse i rachunkowość,
 • marketing i PR,
 • obsługa prawna,
 • produkcja audio/wideo/fotografika,
 • zarządzanie zakupami, planowaniem i zapasami,
 • zarządzanie łańcuchem/transportem dostaw.

Poszukiwani są zarówno pracownicy magazynowi do centrów logistycznych, absolwenci studiów, jak i doświadczeni profesjonaliści. Pracę dodatkową w Amazon można zazwyczaj znaleźć w sezonach okołoświątecznych.

KOMENTARZE
(11)
Pitek
rok temu
Aplikuj o dobrą pracę brzmi hasło reklamowe firmy. Dobra praca za 20 zł brutto? Ktoś tam chyba oszalał.
Empe
rok temu
W UK jest to samo: obóz pracy, bez praw, 10 minut na lunch, kontrola wychodzenia do toalety. No i po przyjściu do pracy mogą Ci powiedzieć, że dziś nie jesteś potrzebny.
T&T
rok temu
Obóz pracy
Gość
rok temu
Witam, chciałbym tylko Wam powiedzieć i ostrzec przed podjęciem pracy w tym miejscu, ponieważ pracodawca jak i przełożeni nie szanują swojego pracownika. Spotkać się można z typowym dla mnie mobbingiem, flustrują ludzi bo byłeś o 3 minuty za długo w łazience, wręcz nękają pracownika. Większość z nich się nie nadaje na to stanowisko. Wykonują rozkaz z góry w bardzo chamski sposób, tylko licząc na statystyki. Dlatego jak macie możliwość to nie zatrudniajcie się tam, ponieważ możecie tego żałować. Sam pracowałem w różnych firmach ale z czymś takim to się nigdzie nie spotkałem. Nie docierają do nich żadne argumenty, dlatego już tam nie pracuję i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy:)
Rini12
rok temu
No a dlaczego nikt nie mowi jak agencje takie jak adeco np co dla amazon pracuja nie mowia jak oszukują na kasie są orzypadki ze ludzie po dwa dni pracuja za free bo agencjie oszukują na paskach wpisuja 16 dni gdzie bylo orzeoracowane 19 ake jak to twierdza nie pasuje to możesz zmienić pracę