Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Praca dla spawacza w Warszawie — gdzie szukać i jakie da zarobki?

0
Podziel się:

Spawacz w Warszawie może pracować w warsztatach, na halach produkcyjnych i w przedsiębiorstwach usługowych. Zarobki w stolicy zaczynają się od 3 000 zł.

Praca spawacza jest ciężka i wymaga doskonałej kondycji fizycznej
Praca spawacza jest ciężka i wymaga doskonałej kondycji fizycznej (TADEUSZ KONIARZ/REPORTER)
bEKNbPKJ

Praca spawacza należy do profesji trudnych, wymagających sprawnego oka i koordynacji ruchowej. Jako spawacz pracować można w warsztatach, na halach produkcyjnych i w przedsiębiorstwach usługowych. Zarobki w Warszawie zaczynają się od 3 000 zł.

Charakterystyka zawodu spawacza

Zawód spawacza należy do jednych z trudniejszych i wymagających znacznego wysiłku fizycznego. Osoba decydująca się na pracę jako spawacz powinna wyróżniać się dobrą kondycją fizyczną i nienagannym zdrowiem. Szczególnie ważna jest koordynacja ruchowa i dobry wzrok. Dobry spawacz powinien bez kłopotu rozpoznawać kolory, być precyzyjny i posiadać zdolność koncentracji. Ważne są także kompetencje twarde, czyli znajomość materiałów i tworzyw, a także ich właściwości fizycznych i chemicznych.

Spawaczem może zostać osoba, która uczęszczała do szkoły zawodowej, najczęściej budowlanej ze specjalizacją w zakresie spawalnictwa. Poza tym można ukończyć odpłatny kurs spawania. Zarówno nauka w szkole, jak i kurs w prywatnej instytucji edukacyjnej powinny zakończyć się egzaminem państwowym, który daje uprawnienia do wykonywania zawodu na dwa kolejne lata.

bEKNbPKL

Do obowiązków spawacza należy:

  • przygotowywanie powierzchni spawanych elementów,
  • spawanie elementów,
  • sprawdzanie jakości łączenia,
  • sporządzanie dokumentacji na temat wykonanej pracy oraz dbałość o sprzęt.

Praca spawacza polega na przecinaniu, a następnie łączeniu danych elementów wykorzystując jedną z metod spawania. Co ważne, każdy spawacz posiada uprawnienia dla konkretnego sposobu spawania. Chodzi zatem o metodę gazową, plazmową, żużlową, elektronowe, łukiem krytym, łukową elektrodami otulonymi, a także najpopularniejszą metodę spawania w osłonach gazowych MIG, TIG i MAG.

bEKNbPKR

Miejscem pracy spawacza może być zarówno niewielki warsztat, jak i duża hala produkcyjna. Nierzadko spawacze pracują również w terenie, zdarza się, że na wysokościach. Zatrudniani są także w stoczniach i kopalniach. Zadania wykonywane przez spawacza mogą mieć rozmaity charakter: od prozaicznego łączenia rur gazowych po spawanie ręcznie zdobionych wyrobów kowalskich.

Oferty pracy dla spawacza w Warszawie

W Warszawie pojawia się wiele ofert pracy, ale warto zaznaczyć, że większość firm deleguje pracowników za granicę. Głównymi kierunkami są Niemcy, Holandia i Belgia. Poza tym spawaczy potrzebują podwarszawskie małe i średnie przedsiębiorstwa do pracy na miejscu, w niewielkich warsztatach i halach produkcyjnych.

Najczęściej oferty pracy dla spawacza w Warszawie związane są z profesją łączącą kompetencje spawacza, szlifierza i ślusarza. Często również poszukiwani są kandydaci znający się na mechanice samochodowej lub hydraulice. Wśród ogłoszeń o pracy dla spawaczy znajdą się stanowiska monterów sieci ciepłowniczych lub światłowodów. Jeśli chodzi o metody spawania w ofertach pracy w Warszawie, najczęściej wspominane są uprawnienia spawacza TIG 141, MAG 135 i MIG 131. Poza tym poszukiwani są często także* spawacze 111*, czyli specjaliści od spawania łukowego elektrodami otulonymi.

bEKNbPKS

Autorami ofert pracy dla spawacza w Warszawie są najczęściej niewielkie przedsiębiorstwa usługowe zajmujące się wykonywaniem ogrodzeń i bram, produkcją i serwisem maszyn hydraulicznych, a także montowaniem sieci przewodów i rur o różnym wykorzystaniu.

Zarobki spawaczy w Warszawie

Zawód spawacza wiąże się z ciężką pracą fizyczną i dużym ryzykiem utraty zdrowia. To także profesja często wymagająca wykonywania obowiązków na wysokościach lub przy ekspozycji na skrajne warunki atmosferyczne. Wynagradza to jednak stabilność zatrudnienia, najczęściej bowiem spawaczom proponowane są umowy o pracę ze wszystkim przysługującymi z tego tytułu benefitami. Także wynagrodzenie spawaczy w Warszawie jest zadowalające.

Przyjmuje się, że początkujący spawacz w Warszawie zarobi 18 zł na rękę za godzinę. Wraz z doświadczeniem i zdobytymi kolejnymi uprawnieniami wzrastają również zarobki spawaczy. W większych przedsiębiorstwach w Warszawie mogą wynieść od 3 500 zł do 4 500 zł. Najwyższe pensje czekają na tych, którzy z ramienia warszawskich firm wyjadą do pracy za granicę. Ich zarobki wyniosą od 2 000 euro do nawet 8 000 euro miesięcznie.

bEKNbPLm
KOMENTARZE
(0)