Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Praca dla elektryka w Warszawie – gdzie szukać i ile można zarobić?

0
Podziel się:

W Warszawie najwięcej ofert pracy w branży dotyczy elektromonterów. Średnio elektrycy w Warszawie zarobią od 3 500 zł do 5 500 zł miesięcznie.

W Warszawie pracę najszybciej znajdą elektromonterzy
W Warszawie pracę najszybciej znajdą elektromonterzy (Garry Knight/CC/Flickr)
bEJAfvQl

Elektryk w Warszawie znajdzie pracę w firmach budowlanych i produkcyjnych. Najwięcej ofert pracy w branży dotyczy elektromonterów. Średnio elektrycy w Warszawie zarobią od 3 500 zł do 5 500 zł miesięcznie.

Charakterystyka pracy elektryka

Zawód elektryka uznawany jest za zawód typowo męski. Wiąże się bowiem z dużym niebezpieczeństwem, które może wyniknąć z niewiedzy czy pochopnego działania. Poza tym wymaga dobrego zdrowia i kondycji fizycznej.

W pracy elektryka cenne są zarówno kompetencje miękkie, czyli cechy charakteru, jak i twarde – warunki fizyczne czy posiadana wiedza. Dobry elektryk powinien zatem być dokładny, cierpliwy, odpowiedzialny i sumienny. Ponadto ważne, aby doskonale rozpoznawał kolory, posiadał zdolność analitycznego myślenia i podzielność uwagi. Ważna jest również znajomość rysunku technicznego, jak również pojęć z zakresu elektrodynamiki i elektrostatyki.

bEJAfvQn

Do najważniejszych obowiązków w pracy elektryka należy:

  • wykonywanie, naprawa i konserwacja instalacji elektrycznych w budynkach mieszkalnych i użytkowych,
  • naprawa i zabezpieczanie elektrycznych urządzeń gospodarstwa domowego,
  • przezwajanie oraz naprawa silników elektrycznych,
  • kładzenie sieci kabli, wyprowadzanie skrzynek, podłączanie sprzętu elektrycznego oraz dbałość o ich poprawną pracę,
  • reperowanie uszkodzonych części w rozdzielniach energii elektrycznej.

Elektryk może pracować przy konserwacji i naprawie linii napowietrznych lub instancji urządzeń elektrycznych. Wtedy zatrudnienie znajdzie w firmach budowlanych, firmach przetwarzających energię elektryczną lub w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Poza tym praca elektryka może polegać na świadczeniu usług osobom prywatnym jako złota rączka w zakresie napraw instalacji i sprzętu elektrycznego. Zarówno ten rodzaj działalności, jak i współpraca jako podwykonawca wymagać będzie założenia własnej działalności gospodarczej.

bEJAfvQt

Do zawodu elektryka można przygotowywać się w szkole zawodowej lub w technikum elektrycznym. Zarówno absolwenci tych szkół, jak i liceów ogólnokształcących mogą również podjąć techniczne studia wyższe z zakresu elektryki. Poza tym do zawodu elektryka przygotowują kursy zawodowe, które kończą się egzaminami uprawniającymi do wykonywania obowiązków zawodowych.

Elektryk w Warszawie – oferty pracy

Warszawa to miasto, w którym rynek pracy jest dynamiczny i prężnie się rozwijający. Choć miejsca pracy zdominowane są przez finansistów, księgowych, audytorów czy specjalistów IT, znajdzie się też część dla specjalistów technicznych.

Oferty pracy dla elektryków Warszawie skupiają się przede wszystkim wokół elektryków elektromonterów. Poza tym w stolicy nie zabraknie propozycji pracy dla elektryków konserwatorów instalacji. W tym miejscu warto wymienić także często wymienianą specjalizację z zakresu montowania klimatyzacji. Ponadto w Warszawie poszukiwani są elektrycy wyspecjalizowaniu w elektrycznych instalacjach samochodowych, a także elektrycy budowlani.

bEJAfvQu

Wśród ofert pracy dla elektryków w stolicy znajdą się także te dotyczące delegacji za granicą. Cześć propozycji odnosi się do zatrudnienia bezpośrednio przez zagranicznego kontrahenta, część natomiast polega na podpisaniu umowy z polską firmą jako pośrednikiem. Polscy elektrycy mogą pracować w Niemczech, Danii, Norwegii, Belgii czy Hiszpanii. Zdarza się, że potrzebna jest w takich przypadkach znajomość języków obcych, a przynajmniej języka angielskiego.

Zarobki elektryków w Warszawie

Przyjmuje się, że w skali krajowej zarobki elektryków nie są wysokie. Mogą wynieść od 2 500 zł do 2 900 zł brutto miesięcznie. Tymczasem stawki proponowane przez warszawskich pracodawców znacznie przewyższają średnią krajową w tym fachu.

Wynagrodzenie elektryka elektromontera w Warszawie może wynieść od 3 500 zł do 5 500 zł brutto miesięcznie. Podobne zarobki otrzyma elektryk budowlany. Bardziej opłacalna jest z kolei praca elektryka samochodowego, zwłaszcza w przypadku samochodów ciężarowych. Propozycja, jaka może paść ze strony pracodawcy, wyniesie bowiem nawet od 4 500 zł do 5 500 zł brutto miesięcznie. Najmniej w Warszawie zarobi* elektryk konserwator*. Jego pensja najpewniej wyniesie 2 500 zł – 4 000 zł miesięcznie brutto.

bEJAfvQv

Osoby, które decydują się na podjęcie pracy jako elektryk za granicą, otrzymają znacznie wyższe wynagrodzenia, wynoszące nawet od 8 000 zł do 10 000 zł brutto w skali miesięcznej.

bEJAfvQO
KOMENTARZE
(0)