Money.pl Praca Kariera i rekrutacja

  • dolnośląskie
  • kujawsko-pomorskie
  • lubelskie
  • lubuskie
  • łódzkie
  • małopolskie
  • mazowieckie
  • opolskie
  • podkarpackie
  • podlaskie
  • pomorskie
  • śląskie
  • świętokrzyskie
  • warmińsko-mazurskie
  • wielkopolskie
  • zachodniopomorskie
  • zagranica
  • Wszystkie
  • ostatnich 24 h
  • ostatniego tygodnia
  • ostatnich dwóch tygodni
  • ostatniego miesiąca
Wybierz zaznaczony
2018-08-27 14:48
Fot. Lech Gawuc/Reporter

Pracę w Biedronce znajdą osoby dyspozycyjne, wykazujące się chęcią pracy w zespole i podjęcia pracy fizycznej. Kierownictwo oraz pracownicy wykładający towar muszą dodatkowo posiadać ważną książeczkę sanitarno-epidemiologiczną.

Praca w Biedronce – obowiązki i zarobki

Biedronka to jedna z najgęściejszych sieci marketów w Polsce. Oprócz tego jest również największym prywatnym pracodawcą w naszym kraju. W 2017 roku zatrudniała bowiem niemal 55 tysięcy osób.

Ogromną zaletą pracy w Biedronce jest nawiązanie współpracy na podstawie umowy o pracę. Wiąże się z tym wiele korzyści oraz gwarantowany pakiet świadczeń i ubezpieczeń. Zarobki w Biedronce składają się z podstawy oraz premii. Stawka bazowa wynosi około 2300 zł – 2500 zł brutto, ale może wzrosnąć nawet o 300 zł już w pierwszych trzech latach pracy. Premie są zróżnicowane. Pracownicy mogą otrzymać dodatek od sprzedaży w wysokości około 300 zł oraz premię za brak absencji wynoszącą około 200 zł. Na przełomie roku z kolei sieć przyznaje premię na wzór „trzynastki”, która zależy od zysku przedsiębiorstwa Jeronimo Martins, właściciela sieci sklepów Biedronka. Warto wspomnieć, że firma współfinansuje wyjazdy wakacyjne dla dzieci pracowników, przyznaje bony świąteczne i oferuje zniżki na zakupy w sklepie.

Osoby zatrudniane są w Biedronce zazwyczaj na stanowisku sprzedawca-kasjer, jednak ich obowiązki nie kończą się na podliczaniu zakupów. W Biedronkach, zwłaszcza tych mniejszych, pracownicy odpowiedzialni są również za czystość na hali oraz przyjmowanie i wykładanie towaru na półki. Za organizację pracy sklepu odpowiedzialni są natomiast kierownik oraz jego zastępca.

Stanowiska pracy w Biedronce

Pojawianie się nowych sklepów sprawia, że bezustannie pojawiają się oferty pracy w Biedronce w różnym charakterze. Stanowiskami niższego szczebla w będą sprzedawca-kasjer oraz pracownik wykładający towar. Do obowiązków sprzedawcy kasjera należy między innymi:

  • profesjonalna obsługa klienta,
  • obsługa kasy fiskalnej,
  • dbałość o estetykę ekspozycji towarów,
  • dbałość o czystość na hali sprzedażowej,
  • rozładunek dostawy towarów.

Osoba zatrudniona do wykładania towaru w Biedronce będzie odpowiedzialna również za:

  • obsługę wózka elektrycznego,
  • sortowanie dostarczonego towaru w magazynie według odpowiedniej kolejności,
  • sprawdzanie jakości towarów świeżych,
  • usuwanie przeterminowanych produktów z hali sprzedażowej,
  • znakowanie towaru cenami,
  • służenie informacją klientom o cenie i lokalizacji produktów.

Kierownik i zastępca kierownika w sklepach sieci Biedronka mają z kolei za zadanie:

  • zarządzanie sklepem według standardów firmy,
  • organizowanie i nadzór pracy zespołu,
  • reprezentowanie marki przed dostawcami i klientami.

Kwalifikacje do pracy w Biedronce

Istnieje kilka wymagań stawianych przez sieć Biedronka, które odnoszą się do wszystkich wymienionych stanowisk. Są to przede wszystkim kompetencje miękkie, takie jak uczciwość i rzetelność. Osoby zatrudniane na stanowiskach niekierowniczych powinny również wykazywać gotowość do podjęcia pracy fizycznej. Ważna jest też umiejętność pracy w zespole i wysoka kultura osobista.

W przypadku kierownika, zastępcy kierownika oraz osób wykładających towar w sklepach Biedronka potrzebna będzie ważna książeczka Sanepidu. Nie bez znaczenia może okazać się również doświadczenie na podobnych stanowiskach. Co do sprzedawców-kasjerów w Biedronce, znajomość obsługi kasy fiskalnej jest dużym atutem, ale nie wymogiem. Wszelkie umiejętności w tym kierunku nabyć można bowiem podczas szkoleń wstępnych.

W procesie rekrutacji do pracy w Biedronce znaczenia nie ma poziom wykształcenia czy znajomość języków obcych, nawet w przypadku kasjerów z wyjątkiem sklepów znajdujących się blisko granicy. O wiele ważniejsza jest dyspozycyjność i gotowość do pracy w systemie zmianowym.