Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na
oprac. Katarzyna Izdebska-Białka
|

Zwolnienia grupowe w Santander Bank Polska. Pracę straci do 2 tys. osób

64
Podziel się

Zanosi się na potężne zwolnienia w Santander Bank Polska. Bank poinformował o zamiarze zwolnienia do końca 2022 r. do 2 tys. osób. Łącznie to 18,52 proc. zatrudnionych w banku.

Zwolnienia grupowe w Santander Bank Polska. Pracę straci do 2 tys. osób
Santander Bank Polska poinformował o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych. (Santander Bank Polska, Santander Bank Polska)
bDoBMHMB

Zwolnienia mają objąć zarówno pracowników w centrali, jak i w sieci dystrybucji. Proces zwolnień, jak podkreśla bank w komunikacie, został rozłożony na ponad dwa lata z uwagi na nadzwyczajne warunki rynkowe związane z pandemią.

"Decyzja banku wynika z dynamicznej sytuacji rynkowej oraz wielu zewnętrznych czynników, które mają znaczący wpływ na dotychczasowy model biznesowy, strategię działania i zdolność konkurowania. Aby sprostać nowym wyzwaniom, jakie stawia przed całym sektorem postępująca digitalizacja, rosnąca tendencja wykorzystywania kanałów cyfrowych, a także zwiększające się obciążenia fiskalne i regulacyjne - bank zdecydował o dalszej transformacji modelu operacyjnego i dostosowaniu struktury zatrudnienia" - wyjaśnia w komentarzu bank.

Zobacz także: Obejrzyj także: Młodzi poszli na L4. ZUS przygląda się zwolnieniom
bDoBMHMD

O zwolnieniach bank będzie rozmawiać z organizacjami związkowymi. O zamiarze zwolnień grupowych ma zostać powiadomiony też urząd pracy.

- Istotne jest przygotowanie odpowiednich warunków dla wszystkich, którzy zostaną objęci procesem oraz zaoferowanie im wsparcia w ponownym wejściu na rynek pracy. Bank dołoży wszelkich starań, aby wspólnie z przedstawicielami związków zawodowych wypracować optymalny pakiet osłonowy, a także, by wdrożyć program outplacementowy - dodał bank w komentarzu.

bDoBMHMJ
bDoBMHNe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(64)
nazi-embank
miesiąc temu
a ja osobie,której regularnie robię przelewy do mbanku, z racji poparcie prze ów bank nazistkilempart i jejbojówek,wypłaciłam gotówkę do ręki i poprosiłam o konto w innym banku,albo siężegnamy
lui
miesiąc temu
ja tam zamykam konto w mbanku po wczorajszym blamażu, ciekawe ile oni zwolnią
betelgeza
miesiąc temu
witaj kryzysie...
bDoBMHNf
kiwi
miesiąc temu
prawie 20% do zwolnienia. to nie jest byle co. dopiero za pół roku wylezie co tam siedzi w szafach... no chyba że to profilaktyka...
Banksterka
miesiąc temu
Oj jak mi przykro. Zapraszamy na kasę do Biedrony
...
Następna strona