Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Zasiłek opiekuńczy. Rząd przedłuża wypłatę

17
Podziel się

Wypłata dodatkowego zasiłku opiekuńczego, wprowadzonego w związku z pandemią koronawirusa i koniecznością opieki nad dziećmi, które nie mogą chodzić do szkoły, zostanie przedłużona. Rząd podjął decyzję.

Zasiłek opiekuńczy. Rząd przedłuża wypłatę
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie wydłużony (money.pl, Rafał Parczewski)
bErYWtVh

Rząd przedłuży wypłatę dodatkowego zasiłku opiekuńczego do 24 grudnia - podano w wykazie prac legislacyjnych Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

"W projekcie rozporządzenia proponuje się przyznanie prawa do dodatkowego zasiłku opiekuńczego na okres 25 dni, od 30 listopada do 24 grudnia" - napisano.

bErYWtVj

Dodatkowy okres zasiłku będzie przysługiwał także osobom uprawnionym w związku z niemożnością sprawowania opieki nad dzieckiem przez nianie lub opiekunów dziennych z powodu COVID-19, z powodu czasowego ograniczenia funkcjonowania placówek w związku z COVID-19, przez okres niemożności zapewnienia opieki przez te placówki" - dodano.

Obecnie dodatkowy zasiłek opiekuńczy wypłacany jest od 9 do 29 listopada. Zasiłek przysługuje:

- rodzicom dzieci do lat 8,

- ubezpieczonym rodzicom dzieci:

bErYWtVp
  • do 16 lat, które mają orzeczenie o niepełnosprawności;

  • do 18 lat, które mają orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności;

  • do 24 lat, które mają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego;

- ubezpieczonym rodzicom lub opiekunom osób pełnoletnich niepełnosprawnych, zwolnionym od wykonywania pracy z powodu konieczności zapewnienia opieki nad tą osobą.

bErYWtVq

Dodatkowego zasiłku nie wlicza się do limitu przyznawanego na tzw. ogólnych zasadach 60 dni zasiłku opiekuńczego w roku kalendarzowym.

Zobacz także: Obejrzyj: Ferie 2021. Obowiązkowe testy w hotelach?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErYWtVK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(17)
Anna
8 miesięcy temu
A ja mam dziecko z nadpobudliwością ruchową orzeczenia nie mam tylko opinie psychologa(nie jednego) to co mam takie dziecko zostawić samo w domu i modlić się żeby mu się krzywda nie stała i dom był cały
Wiola
8 miesięcy temu
Otwórzcie szkoly,dzieci w domach nie nauczą się tak jak w szkole, rodzice chcą pracowac
Jeżyk
8 miesięcy temu
Rozdawawania kasy podatników ciąg dalszy. Socjalistyczne systemy pogrążają tylko Polskę a nie powodują wzrost gospodarczy.Ukryta inflacja i dodruk pieniądza w 2021?Olbrzymi.
bErYWtVL
Pielęgniarka
8 miesięcy temu
I bardzo dobrze.
Gość
8 miesięcy temu
Dzieci z klasy 2 i 3 również tak jak i z 1 nie są w stanie zostawać same w domu przez 8 godzin jak rodzice są w pracy(np. Ugotować sobie obiad)czy samemu uczyć się zdalnie. .dlaczego więc nam nie należy się zasiłek? Poza tym Ta Wasza zdalna nauka jest do dupy! Wiedząc o drugiej fali pandemii wybieraliście garnitury na wybory zamiast szykować np szkoły na zdalna naukę.