Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na
Łukasz Witczyk
|
aktualizacja

Wyjazd integracyjny. Czym jest? Na czym polega?

2
Podziel się:

Wyjazd integracyjny to jeden z elementów, który wpływa na atmosferę wśród pracowników. Czym jest i na czym polega wyjazd integracyjny?

Wyjazd integracyjny. Czym jest? Na czym polega?
Wyjazd integracyjny. Czym jest? (pixabay.com)
bEKANsUl

Wyjazd integracyjny. Czym jest?

Wyjazd integracyjny jest to finansowany przez przedsiębiorstwo wyjazd, którego celem jest zintegrowanie zbiorowości pracowniczej poprzez wspólne działania i zwiększony kontakt. Czynnikiem dominującym w wyjeździe integracyjnym jest sprawienie, by pracownicy wychodzili swoim działaniem poza cele indywidualne i realizowali wspólnie z zespołem cele ważne z punktu widzenia przedsiębiorstwa.

Wyjazd integracyjny może mieć formę wyjazdowych szkoleń czy wycieczek. Oprócz pracowników i menedżerów w wyjazdach integracyjnych udział biorą także psychologowie czy specjaliści z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi.

bEKANsUn

Wyjazd integracyjny. Na czym polega?

Pracownikom wyjazd integracyjny może kojarzyć się z możliwością do wspólnej zabawy z innymi kolegami i koleżankami z zespołu, ale w rzeczywistości jest on elementem efektywnego kierowania zasobami ludzkimi w przedsiębiorstwie. Wyjazd integracyjny odgrywa dużą rolę w poprawie efektywności, współpracy, wydajności oraz jakości pracy.

Wyjazd integracyjny w swojej ofercie posiada szereg narzędzi, które pozwalają w nawiązaniu silniejszych relacji pomiędzy współpracownikami. Wyjazdy te są wykorzystywane jako źródło informacji zwrotnych dla samych uczestników czy też firmy, które potem można wykorzystać w procesie planowania działań rozwojowych i naprawczych.

Do głównych metod wykorzystywanych przez firmy szkoleniowe przy organizacji wyjazdów integracyjnych zaliczamy gry integracyjne, terenowe i komunikacyjne oraz wieczory tematyczne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKANsUO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2)
Marek
rok temu
wyjazd integracyjny to jedno wielkie chlanie
Coach
rok temu
Wieczory tematyczne ...