Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Wielka Brytania ma najwięcej bezrobotnych od 17 lat

0
Podziel się:

Liczba bezrobotnych w ciągu trzech miesięcy do października wzrosła o 128 tys. sięgając 2,64 mln.

Wielka Brytania ma najwięcej bezrobotnych od 17 lat
(lviggiano/CC/Flickr)

Liczba bezrobotnych w ciągu trzech miesięcy do października wzrosła o 128 tys. sięgając 2,64 mln, co jest najwyższym poziomem od 1994 r. - ogłosiło w środę Narodowe Biuro Statystyczne (ONS).

W okresie czerwiec - wrzesień pracę w sektorze publicznym straciło 67 tys. osób. Zatrudnienie w sektorze prywatnym powiększyło się o 5 tys. Średnia stopa bezrobocia dla całego kraju wzrosła do 8,3 proc. z 7,9 proc. trzy miesiące wcześniej. Nieco wyższa jest w Szkocji - 8,5 proc.

Liczba bezrobotnej młodzieży do 24 roku życia przyrosła do 1,027 mln. Jest to najwyższy poziom od 1992 r., gdy po raz pierwszy zaczęto gromadzić dane.

1,6 mln osób bez pracy pobierało w listopadzie zapomogi. Liczba osób w tej kategorii powiększyła się w ubiegłym miesiącu o 3 tys. wobec przyrostu o 2,5 tys. po korekcie w październiku. Ekonomiści przewidywali znacznie wyższy przyrost tej kategorii średnio 15 tys.

Płace nadal rosną o wiele wolniej niż inflacja. Z pominięciem premii, średnia płac była o 1,8 proc. wyższa niż w tym samym okresie 2010 r. Stopa inflacji za listopad wyniosła 4,8 proc. rok do roku wobec 5,0 proc. w październiku.

Czytaj więcej o bezrobociu w Wielkiej Brytanii
Na Wyspach najgorzej od 17 lat. Dramat Liczba bezrobotnych za trzy miesiące do końca sierpnia przyrosła o 114 tys. sięgając 2,57 mln. Jest to najwyższy poziom od 1994 r.
Coraz gorzej z pracą na Wyspach. Nowe dane Liczba bezrobotnych w Wielkiej Brytanii za trzy miesiące do lipca wzrosła o 80 tys..
Na Wyspach już 2,5 mln bezrobotnych Bez pracy pozostaje już niemal 2,5 mln osób - podaje brytyjski urząd statystyczny.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)