Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Więcej pieniędzy dla administracji. Rząd szykuje podwyżki

155
Podziel się

Administracja miała być dokładnie sprawdzana. Nie raz mówiono, że jest za duża ilość urzędników i trzeba dokonać konkretnych przekształceń w tym sektorze. Zamiast wprowadzić zmiany w strukturalne rząd postanowił przyznać podwyżki. Co stało się z planami na tanie państwo?

W budżecie będzie więcej pieniędzy na wypłaty i nagrody dla administracji
W budżecie będzie więcej pieniędzy na wypłaty i nagrody dla administracji (AGENCJA SE/East News)
bDAZaaTF

Od 2018 r. szykują się potężne podwyżki dla urzędników. Nieraz mówiono, że za dużo osób pracuje w administracji i trzeba dokonać konkretnych przekształceń w tym sektorze. Zamiast wprowadzić zmiany strukturalne, rząd postanowił przyznać podwyżki. Co stało się z planami na tanie państwo?

- Wielokrotnie podkreślaliśmy, że najpierw trzeba zdecydowanie zredukować liczbę urzędników, których jest obecnie 450 tys., i dopiero wtedy można myśleć o podwyżkach dla tych, którzy zostaną na stanowiskach - tak w rozmowie z "Super Expressem" tłumaczył Stanisław Tyszka, wicemarszałek Sejmu.

Rząd planuje dużą zmianę. Od 2018 r. na wynagrodzenia w państwowych jednostkach szykowane jest 33,1 mld zł - co daje miliard złotych więcej niż w zeszłym roku - podaje "Super Express". Opozycja buntuje się przeciwko tym planom tłumacząc, że jest to wbrew woli i interesowi Polaków.

bDAZaaTH

- Dobry, odważny, zrównoważony - tak komentował nowy projekt budżetu Mateusz Morawiecki.

Zobacz także: 500+ w Europie. Zobacz, ile pieniędzy dostają dzieci w innych krajach

Takim sposobem w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów budżet wzrośnie z 62,9 mln do 67,1 mln. Największą pulę pieniędzy na podwyżki dostanie Centralne Biuro Antykorupcyjne, bo dodatkowe 39 mln zł. CBA na obecną chwilę ma już pokaźny budżet na wypłaty. To aż 97,5 mln zł.

bDAZaaTN

Jednak podwyżki nie dostaną wszyscy pracujący w administracji, a tylko wybrani powiązani z rządem.

Podwyżka goni podwyżkę

Worek z kasą dla pracowników na utrzymaniu państwa rozsypał się.- Są środki, które pozwolą nam na zagwarantowanie podwyżek dla nauczycieli po wprowadzonej reformie, to są środki, które są przeznaczone na modernizację służb mundurowych i oczywiście na rozwój polskiej armii, zgodnie z tymi zaleceniami, założeniami, które my, jako członkowie NATO musimy stosować i do czego się zobowiązaliśmy - powiedziała pod koniec sierpnia premier Beata Szydło, prezentując założenia do budżetu na 2018 r.

Już rząd zatwierdził podwyżki dla najmniej zarabiających i nowo przyjętych funkcjonariuszy służb podległych MSWiA. Na ten cel zostanie przeznaczona kwota w wysokości 150 mln zł.

bDAZaaTO

Minister Mariusz Błaszczak obiecał również podwyżki strażakom. - Moim zadaniem jest zapewnienie służbom właściwych warunków. Państwowa Straż Pożarna zostanie wzmocniona kwotą prawie miliarda złotych. Zwiększyliśmy również dotacje dla OSP, która dostanie też wsparcie w ramach programu modernizacji - powiedział Błaszczak w Łubiance w województwie kujawsko-pomorskim. Jak dodał, pieniądze pochodzą z programu modernizacji służb mundurowych. Od 1 stycznia 2018 r. nastąpi podwyżka uposażeń strażaków.

Pod koniec sierpnia wicepremier Mateusz Morawiecki obiecał także wzrost pensji nauczycieli. Podwyżki będą, nawet trzy - w 2018, 2019 i 2020 r. - Środki na ten cel są zabezpieczone w przyszłorocznym budżecie - zapewnił Morawiecki.

Już od nowego roku, czeka Polaków podwyżka ceny wody. Kwota wzrośnie o 56 zł rocznie. Pieniądze za wodę pójdą na podniesienie płacy pracownikom Regionalnych Zarządach Gospodarki Wodnej.

Więcej pieniędzy otrzyma 2622 osób. Pensja zostanie podwyższona o 850 zł brutto i za cały rok 2017 pracownicy RZGW dostaną wyrównanie po 200 zł miesięcznie.

bDAZaaTP

- Jak widać, pieniądze z podwyżek cen wody zostaną w większości przejedzone przez dobrze opłacaną olbrzymią machinę administracyjną, jaką będą Wody Polskie - opowiada "Super Expressowi" Janusz Cichoń, były wiceminister finansów rządzie PO-PSL.

bDAZaaUi
KOMENTARZE
(155)
@@@@@@@@@@@@@...
3 lata temu
Nierobom dać podwyżki.....hańba !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
syn mechanika
3 lata temu
Misiewicze i córki leśniczego w natarciu !!!!!
komentarz
3 lata temu
Ci na zdjęciu w kominiarkach to administracja? Tak teraz wygląda administracja? Przypominam, że 20 lat temu tak ubierali się bandyci!
bDAZaaUj
M123
3 lata temu
Masz tępy suwerennie to co chciales
JD
3 lata temu
Podwyżki wynagrodzeń będą tylko dla kasty pisowskiej!
...
Następna strona