Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na

Więcej firm nie płaci pensji pracownikom

0
Podziel się:

Dwukrotnie wzrosły w ubiegłym roku wydatki Funduszu Świadczeń Pracowniczych.

Więcej firm nie płaci pensji pracownikom
(Nejron/Dreamstime)

Ponad dwukrotnie - do 190 milionów złotych - wzrosły w ubiegłym roku wydatki Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Fundusz wypłaca zaległe pensje pracownikom bankrutujących firm.

Tak dużemu wzrostowi wydatków Funduszu winne jest spowolnienie gospodarcze, które odczuły przede wszystkim małe firmy - czytamy w _ Dzienniku Gazecie Prawnej. _Bankrutując oszczędzały one bowiem na pensjach. Z powodu pogorszenia koniunktury pensji nie płacili też pracodawcy, którzy wciąż prowadzą działalność.

W ubiegłym roku Państwowa Inspekcja Pracy nakazała im wypłatę ponad 140 milionów złotych.

Tymczasem_ Puls Biznesu _ publikuje wyniki badania przeprowadzonego wśród polskich przedsiębiorców dotyczącego ich reakcji na kryzys. Okazuje się, że pogorszenie koniunktury wywołało w ostatnim roku silny stres u ponad połowy szefów firm.

Tylko 12 procent biznesmenów odczuło osłabienie poziomu stresu.

_ Puls Biznesu _ zauważa, że wzrost poziomu stresu wynika też z faktu, że przebadani przedsiębiorcy działają w sektorze prywatnym, a nie państwowym. Dziennik zaznacza, że przede wszystkim biznesmeni boją się możliwości ponownego załamania koniunktury oraz zatorów płatniczych. Kolejne ważne przyczyny stresu przedsiębiorców to walka z biurokracją i działania konkurencji.

Badanie wykonano na grupie przedsiębiorców zatrudniających od stu do 500 osób.

przedsiębiorcy
firma
kryzys
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)