Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Weyerhaeuser zbuduje w Gdańsku przetwórnię celulozy

0
Podziel się

Zakład ma być gotowy w 2012 roku. Zatrudni 45 osób.

Weyerhaeuser zbuduje w Gdańsku przetwórnię celulozy
(PAP/ITAR-TASS)
bEidHqgl

Zakład ma być gotowy w 2012 roku. Państwowa Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych nie ujawnia wartości inwestycji.

Weyerhaeuser wygrał przetarg na kupno działki w Gdańsku-Kokoszkach o powierzchni 100 tys. metrów kwadratowych, przeznaczonej na realizację projektu.

_ - Procedura zawarcia umowy sprzedaży gruntu ma być sfinalizowana do końca tego roku, a początek prac nad budową liczącej 17 tys. metrów kwadratowych fabryki spodziewany jest na wiosnę 2010 r. Zakład ma być gotowy w 2012 r. i zatrudniać co najmniej 45 osób _ - poinformowała PAIiIZ.

bEidHqgn

Weyerhaeuser jest jednym z największych na świecie producentów drzewnych. Jej historia sięga roku 1900. W 2008 r. sprzedaż koncernu osiągnęła 8 mld dolarów amerykańskich. Firma posiada biura i prowadzi działalność w 10 krajach, gdzie zatrudnia ok. 45 tys. osób.Zakład będzie korzystał z nowoczesnych technologii i dlatego wystarczy zatrudnienie kilkudziesięciu pracowników. Z ekspertyz wynika, że produkcja nie będzie miała żadnego negatywnego wpływu na środowisko naturalne - zapewnia PAIiIZ.

Główną działalnością zakładu będzie przetwórstwo celulozy na potrzeby produkcji artykułów higienicznych.

Fabryka w Gdańsku będzie pierwszą inwestycją koncernu Weyerhaeuser poza Ameryką Północną. _ - Decyzja o budowie obiektu w Gdańsku pozwala na strategiczne ulokowanie działań firmy w zakresie przetwórstwa celulozy blisko klientów i w regionie rosnących perspektyw zbytu _ - powiedział wiceprezes Weyerhaeuser, Shaker Chandrasekaran.

Raport Money.pl

bEidHqgt
bEidHqgO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)