Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

W Unii więcej bezrobotnych kobiet niż mężczyzn

0
Podziel się:

Kobiety są lepiej wykształcone niż mężczyźni, ale mimo to mają utrudniony dostęp do rynku pracy - to wynik badań europejskiego urzędu statystycznego Eurostat.

Kobiety są lepiej wykształcone niż mężczyźni, ale mimo to mają utrudniony dostęp do rynku pracy - to wynik badań europejskiego urzędu statystycznego Eurostat. To kolejny raport dotyczący zatrudnienia, w którym Bruksela pokazuje nierówne traktowanie kobiet i mężczyzn.

Z przedstawionych danych wynika, że w Unii Europejskiej 80% kobiet skończyło co najmniej szkołę średnią. Wśród mężczyzn odsetek ten wynosi niespełna 75%. Ponad połowa absolwentów studiów wyższych, to kobiety, które - jak wykazały badania - osiągają lepsze wyniki.

Paradoksalnie jednak, w całej Unii większy jest odsetek bezrobotnych kobiet niż mężczyzn. Waha się on od 4% w Irlandii, do ponad 19% w Polsce. Dane Eurostatu pokazują też, że w dalszym ciągu kobiety zarabiają mniej niż mężczyźni, średnio o 15%. Największe różnice są na Cyprze, Słowacji i w Estonii. Poza tym kobiety pracują dłużej, na Litwie nawet 8 godzin, a co się z tym wiąże mają znacznie mniej wolnego czasu niż mężczyźni.

KOMENTARZE
(0)