Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na

W grudniu bezrobocie wyniesie 10,9 procent?

0
Podziel się:

W kolejnych miesiącach stopa bezrobocia będzie się obniżać, co jest
podyktowane trendami sezonowymi - powiedziała wiceminister pracy Czesława Ostrowska.

W grudniu bezrobocie wyniesie 10,9 procent?
(Pumba1/Dreamstime)

W kolejnych miesiącach stopa bezrobocia będzie się obniżać, co jest podyktowane trendami sezonowymi - powiedziała wiceminister pracy Czesława Ostrowska.

- _ Kolejne miesiące przyniosą dalszy spadek stopy bezrobocia. Już w marcu można było oczekiwać, że nastąpi stabilizacja na poziomie z lutego bądź niewielki spadek, zgodnie z szacunkami będzie to spadek. To jest oczywiście podyktowane trendami sezonowymi. Jeśli chodzi o maj i otwarcie rynku pracy w Niemczech i Austrii, to trudno oczekiwać, że to natychmiast spowoduje znaczny spadek bezrobocia. Wydaje się, że ten proces będzie rozłożony w czasie _ - powiedziała Ostrowska.

Na początku kwietnia resort pracy szacował, że w marcu stopa bezrobocia rejestrowanego spadła do 13,1 proc. z 13,2 proc. w lutym.

- _ Obecne prognozy zakładają, że na koniec tego roku, w grudniu stopa bezrobocia wyniesie 10,9 proc. To jest znacznie bardziej racjonalne niż to, że bezrobocie obniży się do przewidywanych wcześniej w budżecie 9,9 proc. _ - dodała Ostrowska.

W Wieloletnim Planie Finansowym Państwa rząd zapisał, że stopa bezrobocia na koniec 2011 roku wyniesie 10,9 proc. Wcześniej rząd prognozował, że na koniec roku bezrobocie spadnie do poziomu 9,9 proc.

Czytaj w Money.pl
Pracodawcy wciąż nie chcą zatrudniać matek 45 proc. firm planuje zwiększyć w tym roku zatrudnienie, ale tylko 36 proc. planuje zatrudnienie matek.
Najbardziej poszukiwane zawody w 2011 r. Praca czeka przede wszystkim na inżynierów budowlanych i ekspertów od reklamy w sieci.
Firmy zwalniają. Może być najgorzej od czterech lat Co roku w listopadzie pojawia się fala nowych osób bez pracy. Może być rekordowa.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)