Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

W Dębicy spór zbiorowy. Związki milczą, zarząd myśli

0
Podziel się:

Zarząd przekonuje, że dołoży wszelkich starań w celu rozwiązania sporu w sposób gwarantujący dalszy trwały rozwój Spółki.

Prezes Dębicy Jacek Pryczek
Prezes Dębicy Jacek Pryczek (Dębica)

Trudna sytuacja w Dębicy. Każdego roku związki zawodowe firmy i zarząd dochodzą do porozumienia w sprawie pensji dla pracowników. W tym roku nie udało się osiągnąć porozumienia. Związkowcy weszli w spór zbiorowy.

_ Zarząd Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. informuje, że Związki Zawodowe przesłały w dniu 9 kwietnia 2013 r. informację o wstąpieniu w spór zbiorowy, żądając podwyżki wynagrodzenia oraz zwiększenia składki na dodatkowe ubezpieczenie emerytalne finansowane przez pracodawcę - _informuje spółka. _ _

Zgodnie z przepisami obowiązującego w Spółce Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy (ZUZP), związki zawodowe i pracodawca negocjują podwyżki wynagrodzeń do końca marca każdego roku. Jeśli nie ma porozumienia, pracodawca ustala podwyżki na kwotę wynikającą z ZUZP.

Co stało się w tym roku? Trudno powiedzieć, bo obie strony milczą. Józef Nykiel, zastępca przewodniczącego komisji zakładowej Solidarność ucina rozmowę. - _ Nie będziemy na razie komentować sprawy. Czekamy na reakcję zarządu _ - mówi.

Zarząd natomiast w komunikacie przekonuje, że dołoży wszelkich starań w celu rozwiązania sporu w sposób gwarantujący dalszy trwały rozwój Spółki. Money.pl próbował skontaktować się z jego przedstawicielami, ale jak na razie nie jest to możliwe.

Pierwsze opony w Dębicy wyprodukowano już 1939 roku. W 1991 roku przekształcono ją w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa, a w 1994 wprowadzono na giełdę. Na przełomie 1995 i 1996 roku Goodyear Tire and Rubber Company przejął kontrolę nad firmą. W roku przychody netto Dębicy wyniosły 2,1 miliona złotych, a w 2011 roku 2,3 mln.

Czytaj więcej w Money.pl
Fiasko rozmów spółki ze związkami Związkowcy zapowiadają, że jeśli podczas planowanego na przyszły tydzień kolejnego spotkania nie dojdzie do pozytywnych rozstrzygnięć w tej sprawie, rozpoczną spór zbiorowy.
Podwyżki dla urzędników. Ile wywalczyli? Po serii strajków i trzech turach negocjacji pracownicy instytucji publicznych w niemieckich krajach związkowych zawarli dzisiaj z pracodawcami porozumienie w sprawie nowego układu zbiorowego; ich uposażenia wzrosną w ciągu dwóch lat o 5,6 proc.
W Orlenie bez podwyżek, ale będą nagrody Według związków, w swoim ostatnim stanowisku negocjacyjnym zarząd płockiego koncernu proponował nagrody jednorazowe w wysokości 2 tys. zł.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)