Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Ustawa ubezpieczeniowa. Będzie zakaz różnicowania stawek dla kobiet

0
Podziel się:

Różnicowanie składek ubezpieczeniowych ze względu na ciążę i macierzyństwo zostało zakwestionowane przez Trybunał Sprawiedliwości UE.

Ustawa ubezpieczeniowa. Będzie zakaz różnicowania stawek dla kobiet
(deanm1974/iStockphoto)
bEUbUVtx

Posłowie poparli wczoraj senackie poprawki do nowelizacji ustawy o działalności ubezpieczeniowej. Przewiduje ona m.in. zakaz różnicowania składek w zależności od tego, czy kobieta jest np. w ciąży i czy ma dzieci.

Za poprawkami opowiedzieli się wszyscy biorący udział w głosowaniu posłowie. Nowelizacja ustawy o działalności ubezpieczeniowej jest konsekwencją wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE z marca 2011 r., który zakazuje stosowania kryterium płci jako czynnika mającego wpływ na ocenę ryzyka osoby ubezpieczonej.

Podczas czwartkowego sprawozdania sejmowej komisji finansów poseł Andrzej Orzechowski (PO) powiedział, że komisja pozytywnie zaopiniowała dwie poprawki Senatu.

bEUbUVtz

Pierwsza z nich przywraca wykreślony przez Sejm art. 18b, który mówi, że zakazane jest różnicowanie składek ubezpieczeniowych ze względu na ciążę i macierzyństwo. Druga przesuwa termin wejścia w życie zmian. Zamiast 21 grudnia 2012 r. nowelizacja zaczęłaby obowiązywać po upływie 14 dni od ogłoszenia.

Czytaj więcej w Money.pl
Zmiany w ubezpieczeniach. Sprawdź Nowelizacja ustawy o działalności ubezpieczeniowej jest konsekwencją wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE z marca 2011 r., który zakazuje stosowania kryterium płci, jako czynnika mającego wpływ na ocenę ryzyka osoby ubezpieczonej.
Zdrożeją polisy? Decyzja należy do ministra Firmy ubezpieczeniowe zgodziły się na podwyżkę o 0,3 proc. składki na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.
Będą podwyżki składek ubezpieczeniowych _ Zmiany są niezbędne i podyktowane pilną potrzebą zwiększenia konkurencyjności przedsiębiorstw. _
bEUbUVua
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)