Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na
Krzysztof Janoś
Krzysztof Janoś
|
aktualizacja

Umorzenie subwencji z tarczy PFR po nowemu. Premier jest na tak

129
Podziel się

- Krótka odpowiedź jest: tak - powiedział premier podczas piątkowej konferencji zapytany, czy istnieje możliwość umorzenia subwencji z tarczy PFR w przypadku niedotrzymania warunku utrzymania zatrudnienia przez 12 miesięcy.

Umorzenie subwencji z tarczy PFR po nowemu. Premier jest na tak
Premier dopuszcza możliwość zmiany zasad umorzenia subwencji z tarczy PFR (PAP, PAP/Marcin Obara, Marcin Obara)
bDoCrRrF

- Dla tych przedsiębiorców, którzy potrafią wykazać, a przecież to jest bardzo proste do pokazania przez obroty, że ze względu na tę drugą falę, z którą się stykamy te poprzednie warunki po prostu nie są możliwe do spełnienia.

- Na pewno wyjdziemy im naprzeciw. Ponieważ dla mnie wyższym dobrem w zakresie życia gospodarczego jest ochrona miejsc pracy i ochrona przedsiębiorców przed upadłością - podkreślił premier.

Zobacz także: Marta Lempart w rozmowie z WP: "boimy się". "Ale strach nas nie sparaliżuje"
bDoCrRrH

Premier odpowiedział tak na pytanie dziennikarza, czy będą zmieniane warunki umorzenia subwencji z Tarczy Finansowej PFR dla przedsiębiorców, jeśli chodzi o obowiązek utrzymania zatrudniania przez 12 miesięcy.

Przedsiębiorcy dotknięci punktowym lockdownem przekonują, że nie jest możliwe utrzymywanie zatrudniania, kiedy administracyjnie zamknięto niektóre branże. Obecnie, umorzenie subwencji z tarczy PFR nie jest możliwe, kiedy firma będzie szukała oszczędności zwalniając pracowników.

- Nie zastawiliśmy pułapki na firmy, my im pomogliśmy przetrwać ten najtrudniejszy okres - zapewniał w czwartek w programie "Money. To się liczy" prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

bDoCrRrN

Firmy mają jednak poważny problem z utrzymaniem zatrudnienia, a nawet z dalszym prowadzeniem działalności, bo uderzyły w nie kolejne obostrzenia.

Prezes PFR nie był nam jednak w stanie powiedzieć, czy subwencje mogą być umorzone na innych warunkach. - To jest decyzja Rady Ministrów, w dodatku wymagająca zgody Komisji Europejskiej, więc to nie jest takie proste - wyjaśniał.

Jak przekonywał Borys, program ma służyć przede wszystkim temu, by te firmy przetrwały pandemię i w zależności od okoliczności trzeba tak działać, żeby to wsparcie osiągnęło swój cel. Oznacza to, że również i on nie wyklucza potrzeby zmian zasad umorzenia subwencji.

bDoCrRrO
bDoCrRsi
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(129)
Nadzieja to m...
miesiąc temu
Długi nos już nie pierwszy raz mówi że coś będzie możliwe. Jego słowa to wiatr.
olo
miesiąc temu
Potanienie siły roboczej będącej pod kontrolą panstwa.
Fałsz
miesiąc temu
Ta tarcza to farsa,nic nie było.
bDoCrRsj
Gość
miesiąc temu
Umorzenie tarczy PFR jest traktowane jak przychód, czyli podlega opodatkowaniu.
Pytanie
miesiąc temu
Po ch... place składki zdrowotne jak nie mogę dostać się do szpitala czy przychodni? Niech mi to oddadzą skoro składki są odprowadzane a nie mam prawa do skorzystania z opieki zdrowotnej.
...
Następna strona