Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na
Krzysztof Janoś
Krzysztof Janoś
|
aktualizacja

Umorzenie subwencji z tarczy PFR po nowemu. Premier jest na tak

129
Podziel się

- Krótka odpowiedź jest: tak - powiedział premier podczas piątkowej konferencji zapytany, czy istnieje możliwość umorzenia subwencji z tarczy PFR w przypadku niedotrzymania warunku utrzymania zatrudnienia przez 12 miesięcy.

Umorzenie subwencji z tarczy PFR po nowemu. Premier jest na tak
Premier dopuszcza możliwość zmiany zasad umorzenia subwencji z tarczy PFR (PAP, PAP/Marcin Obara, Marcin Obara)
bDmJGIOd

- Dla tych przedsiębiorców, którzy potrafią wykazać, a przecież to jest bardzo proste do pokazania przez obroty, że ze względu na tę drugą falę, z którą się stykamy te poprzednie warunki po prostu nie są możliwe do spełnienia.

- Na pewno wyjdziemy im naprzeciw. Ponieważ dla mnie wyższym dobrem w zakresie życia gospodarczego jest ochrona miejsc pracy i ochrona przedsiębiorców przed upadłością - podkreślił premier.

Zobacz także: Marta Lempart w rozmowie z WP: "boimy się". "Ale strach nas nie sparaliżuje"
bDmJGIOf

Premier odpowiedział tak na pytanie dziennikarza, czy będą zmieniane warunki umorzenia subwencji z Tarczy Finansowej PFR dla przedsiębiorców, jeśli chodzi o obowiązek utrzymania zatrudniania przez 12 miesięcy.

Przedsiębiorcy dotknięci punktowym lockdownem przekonują, że nie jest możliwe utrzymywanie zatrudniania, kiedy administracyjnie zamknięto niektóre branże. Obecnie, umorzenie subwencji z tarczy PFR nie jest możliwe, kiedy firma będzie szukała oszczędności zwalniając pracowników.

- Nie zastawiliśmy pułapki na firmy, my im pomogliśmy przetrwać ten najtrudniejszy okres - zapewniał w czwartek w programie "Money. To się liczy" prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

bDmJGIOl

Firmy mają jednak poważny problem z utrzymaniem zatrudnienia, a nawet z dalszym prowadzeniem działalności, bo uderzyły w nie kolejne obostrzenia.

Prezes PFR nie był nam jednak w stanie powiedzieć, czy subwencje mogą być umorzone na innych warunkach. - To jest decyzja Rady Ministrów, w dodatku wymagająca zgody Komisji Europejskiej, więc to nie jest takie proste - wyjaśniał.

Jak przekonywał Borys, program ma służyć przede wszystkim temu, by te firmy przetrwały pandemię i w zależności od okoliczności trzeba tak działać, żeby to wsparcie osiągnęło swój cel. Oznacza to, że również i on nie wyklucza potrzeby zmian zasad umorzenia subwencji.

bDmJGIOm
bDmJGIOG
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(129)
Nadzieja to m...
4 tyg. temu
Długi nos już nie pierwszy raz mówi że coś będzie możliwe. Jego słowa to wiatr.
olo
4 tyg. temu
Potanienie siły roboczej będącej pod kontrolą panstwa.
Fałsz
4 tyg. temu
Ta tarcza to farsa,nic nie było.
bDmJGIOH
Gość
4 tyg. temu
Umorzenie tarczy PFR jest traktowane jak przychód, czyli podlega opodatkowaniu.
Pytanie
3 tyg. temu
Po ch... place składki zdrowotne jak nie mogę dostać się do szpitala czy przychodni? Niech mi to oddadzą skoro składki są odprowadzane a nie mam prawa do skorzystania z opieki zdrowotnej.
...
Następna strona