Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na
Krzysztof Janoś
Krzysztof Janoś
|
aktualizacja

Umorzenie subwencji z tarczy PFR po nowemu. Premier jest na tak

129
Podziel się:

- Krótka odpowiedź jest: tak - powiedział premier podczas piątkowej konferencji zapytany, czy istnieje możliwość umorzenia subwencji z tarczy PFR w przypadku niedotrzymania warunku utrzymania zatrudnienia przez 12 miesięcy.

Umorzenie subwencji z tarczy PFR po nowemu. Premier jest na tak
Premier dopuszcza możliwość zmiany zasad umorzenia subwencji z tarczy PFR (PAP, PAP/Marcin Obara, Marcin Obara)

- Dla tych przedsiębiorców, którzy potrafią wykazać, a przecież to jest bardzo proste do pokazania przez obroty, że ze względu na tę drugą falę, z którą się stykamy te poprzednie warunki po prostu nie są możliwe do spełnienia.

- Na pewno wyjdziemy im naprzeciw. Ponieważ dla mnie wyższym dobrem w zakresie życia gospodarczego jest ochrona miejsc pracy i ochrona przedsiębiorców przed upadłością - podkreślił premier.

Zobacz także: Marta Lempart w rozmowie z WP: "boimy się". "Ale strach nas nie sparaliżuje"

Premier odpowiedział tak na pytanie dziennikarza, czy będą zmieniane warunki umorzenia subwencji z Tarczy Finansowej PFR dla przedsiębiorców, jeśli chodzi o obowiązek utrzymania zatrudniania przez 12 miesięcy.

Przedsiębiorcy dotknięci punktowym lockdownem przekonują, że nie jest możliwe utrzymywanie zatrudniania, kiedy administracyjnie zamknięto niektóre branże. Obecnie, umorzenie subwencji z tarczy PFR nie jest możliwe, kiedy firma będzie szukała oszczędności zwalniając pracowników.

- Nie zastawiliśmy pułapki na firmy, my im pomogliśmy przetrwać ten najtrudniejszy okres - zapewniał w czwartek w programie "Money. To się liczy" prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

Firmy mają jednak poważny problem z utrzymaniem zatrudnienia, a nawet z dalszym prowadzeniem działalności, bo uderzyły w nie kolejne obostrzenia.

Prezes PFR nie był nam jednak w stanie powiedzieć, czy subwencje mogą być umorzone na innych warunkach. - To jest decyzja Rady Ministrów, w dodatku wymagająca zgody Komisji Europejskiej, więc to nie jest takie proste - wyjaśniał.

Jak przekonywał Borys, program ma służyć przede wszystkim temu, by te firmy przetrwały pandemię i w zależności od okoliczności trzeba tak działać, żeby to wsparcie osiągnęło swój cel. Oznacza to, że również i on nie wyklucza potrzeby zmian zasad umorzenia subwencji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(129)
jan
3 lata temu
Kazdy biznes to ryzyko jak wchodzilismy do unni wiele firm padlo to po co teraz pomagac a pozatym to byla pozyczka nie darowizna wiec kasa do zwrotu
Edek
3 lata temu
Lata 90te -upadek komuny,firmy skazane na siebie.Pozostawione na rozpad.Wystarczyło zakładom pracy i spółdzielniom odpuścić na pół roku Urząd Skarbowy,ZUS ,podatki gruntowe.Dać szansę na przestawienie produkcji. Usłyszeliśmy że to twardy kapitalizm a postkomunistyczne przedsiębiorstwa są złe.Trzeba wszystko wyprzedać za bezcen ,zlikwidować. Mówiono nam takie są prawa rynku więc i ja dziś mówię wam dzisiejsi przedsiębiorcy : Go .wno Wam się należy .Prawo rynku ,przeżywasz albo plajtujesz.Na Twoje miejsce jest wielu którzy zainwestują w Twój biznes. Od pieniędzy z budżetu państwa wara!
Kkk
3 lata temu
No pewnie zwykli ludzie pracownicy niech głoduje a przedsiębiorca niech weźmie kasę i jedzie za nią na wakacje
Mika
3 lata temu
Przepraszam, a kiedy Pan premier powie coś o pomocy pracownikom na których utrzymanie dostają pracodawcy A oni dostają obniżenie etatów i obniżenie pensji? Kiedy ja dostanę pomoc w zamian za więcej pracy niż wcześniej?
Dfg
3 lata temu
Do jakiej szkoły chodzą dzieci morawieckiego? Jakie jest jego prawdziwe nazwisko???
...
Następna strona