Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

TVP szykuje się do masowych zwolnień

0
Podziel się

Spółka traci setki milionów złotych. Zdaniem zarządu cięcia etatów są konieczne.

TVP szykuje się do masowych zwolnień
(PAP/Jacek Turczyk)
bCZOcneJ

aktualizacja 17:45

Rusza restrukturyzacja TVP. Na początek zarząd zdecydował o zwolnieniach grupowych, w kolejce czeka kilkadziesiąt innych decyzji. Wszystko ze względu na _ bardzo trudną sytuację ekonomiczno-finansową _ TVP, która ubiegły rok zakończyła ponad 205 mln zł straty.

W komunikacie po dzisiejszym posiedzeniu zarządu TVP ( na zdjęciu Romuald Orzeł, prezes TVP SA) nie informuje, ile osób będzie musiało odejść z TVP. Dokładną liczbę - jak poinformowano - jeszcze w maju ustalić ma _ specjalny zespół _, który będzie konsultował zwolnienia z dyrektorami poszczególnych jednostek.

Zarząd TVP przyjął plan, który w tym roku da oszczędności rzędu 90 do 100 milionów złotych.

bCZOcneL

Rzecznik Telewizji Polskiej Stanisław Wojtera powiedział, że oszczędności mają przynieść nie tylko zwolnienia, ale też obniżenie kosztów funkcjonowania spółki:

POSŁUCHAJ STANISŁAWA WOJTERA:

Na razie nie wiadomo jeszcze, kogo obejmą zwolnienia.

POSŁUCHAJ STANISŁAWA WOJTERA:

Nieoficjalnie źródła w TVP mówią, że z pracy będzie musiało odejść między 500 a tysiąc osób.
ZOBACZ TAKŻE: Zwolnienia z abonamentu pogrążą TVP
To już kolejne zwolnienia grupowe, jakie w ciągu ostatniego roku przeprowadza TVP. W grudniu 2009 r. zakończyły się redukcje, które objęły 403 osoby.

_ - W ciągu tego miesiąca zarząd podejmował będzie kolejne uchwały dotyczące restrukturyzacji TVP S.A. _ - zapowiedziała spółka.

bCZOcneR

Wcześniej prezes TVP Romuald Orzeł zapowiadał, że TVP może być zmuszona do: rezygnacji z części misyjnych produkcji, ograniczenia _ do niezbędnego minimum _ kosztów działalności oddziałów terenowych, ograniczenia funkcjonowania TV Polonia, zminimalizowania kosztów TVP Kultura. Orzeł mówił też o możliwości czasowego zawieszenia lub _ istotnego ograniczenia funkcjonowania _ trzech kanałów tematycznych: TVP Historia, TVP Sport i TVP HD.

Według lutowych szacunków zarządu restrukturyzacja miałaby doprowadzić do oszczędności na poziomie ok. 200 mln zł, dzięki czemu budżet TVP na koniec 2010 r. udałoby się zbilansować.

bCZOcnfm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)