Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

To już oficjalny koniec Cegielskiego?

0
Podziel się:

Jeden z wierzycieli spółki złożył wniosek o upadłość z możliwością likwidacji firmy.

To już oficjalny koniec Cegielskiego?
(Radomil/GNUDL/Wikipedia)

Jeden z wierzycieli spółki H. Cegielski Poznań S.A. złożył w Sądzie Rejonowym w Poznaniu wniosek o upadłość z możliwością likwidacji firmy. Zakłady Cegielskiego zalegają firmie Dachbud około 1,5 mln zł - poinformował prezes Cegielskiego Jarosław Lazurko. Jak powiedział, zarząd jest zbulwersowany wnioskiem wierzyciela.

Poznańska firma Dachbud w ubiegłym roku wykonywała szereg prac budowlanych na zlecenie spółki H. Cegielski Poznań S.A.

Wydział XI Gospodarczy Sądu Rejonowego w Poznaniu, do którego wpłynął wniosek poprosił o uzupełnienie dokumentacji. - _ Nie ma jeszcze kompletu dokumentów w tej sprawie, nie ustalono też terminów rozpraw _ - poinformowała Agnieszka Wejchert z biura prasowego Sądu Okręgowego w Poznaniu.

_ - Jesteśmy zbulwersowani tym wnioskiem, ale rozumiemy trudną sytuację wierzyciela, który ze wzglądu na nasze zadłużenie jest w ciężkiej sytuacji. Prowadzimy negocjacje układowe z tym wierzycielem i mamy nadzieję, że się dogadamy _ - powiedział Lazurko.

Zwolnienie prawie 500 pracowników ma dać około
25 mln zł oszczędności rocznie.
Od początku października w zakładach trwają zwolnienia grupowe. Są one jednym z elementów programu restrukturyzacyjnego firmy, która znajduje się w fatalnej kondycji finansowej. Według zarządu na koniec tego roku w kasie firmy może zabraknąć ok. 50 mln zł, a udział zobowiązań przeterminowanych w wartości bilansowej zbliża się do poziomu, w którym należy rozpocząć postępowanie upadłościowe.

W obronie istnienia spółki demonstrowali w Poznaniu związkowcy z całego kraju.Cegielski jest spółką Skarbu Państwa. Firma w 2008 roku miała 634 mln zł obrotu i przyniosła stratę netto 7,3 mln zł.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)