Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Tak się zarabia się w branży IT. Z każdym rokiem więcej

66
Podziel się

Obecnie średnie zarobki w IT to niewiele ponad 7 tys. zł brutto czyli około 5 tys. zł na rękę.

Tak się zarabia się w branży IT. Z każdym rokiem więcej
(Leonardo Rizzi/Flickr (CC BY-SA 2.0))
bDAQMrYR

Wynagrodzenia osób zatrudnionych w technologiach informatycznych w Warszawie dla ponad połowy wzrosły od ubiegłego roku. Obecnie średnie zarobki w IT to niewiele ponad 7 tys. zł brutto czyli około 5 tys. zł na rękę.

Połowa pracowników związanych z technologiami informatycznymi zatrudnionych w stolicy zarabia w przedziale między 2 968 a 4 856 zł brutto miesięcznie – wynika z badań z raportu "Wynagrodzenia w Warszawie w 2017 roku” wydanego przez Sedlak & Sedlak.

Wyższe są pensje specjalistów, te bowiem wahają się od 4 740 do 8 947 zł brutto. Kierownicy inkasują średnio między 7,6 tys. a 14,6 tys. zł brutto. Najlepiej wyglądają oczywiście pensje dyrektorskie. Tu mediana wyniosła blisko 20 tys. zł brutto, ale zdarzały się firmy w których miesięczna wypłata przekraczała 27 tys. zł brutto.

bDAQMrYT
Zobacz także: Szydło "wkurzyła" wyborców PiS:

Mimo tego, jak wyliczył Sedlak & Sedlak, w duże polskiej firmie zatrudniającej od 250 do 1000 osób mediana zarobków wyniosła 7,5 tys. zł brutto, czyli około 5,3 tys. zł na miesiąc w przypadku umowy o pracę.

Mediany wynagrodzeń całkowitych na wybranych stanowiskach z branży IT w Warszawie w 2017 roku (brutto w zł)

**

bDAQMrYZ

Raport Wynagrodzenia w Warszawie w 2017 roku, Sedlak & Sedlak**

Jak się można spodziewać ,w warszawskich firmach o przewadze kapitału zagranicznego wynagrodzenia są wyższe od tych, w których kapitał w większości jest pochodzenia polskiego.

bDAQMrZa

Jednym z najwyżej opłacanych stanowisk jest architekt-projektant systemów IT. Według raportu, mediana ich zarobków wyniosła 12 822 zł. brutto.

bDAQMrZu
pieniądze
KOMENTARZE
(66)
PietaszekBigu...
3 lata temu
W pl nikt szeregowy (poza układami) nie zarabia więcej niż 2500-3000 brutto. Nie ważna jest praktyka, szybkość, itd. To pracodawca ma dużo zarobić a pracownik to tylko łatwo zastępowalny wyrobnik "jak kiedyś usłyszałem". Tak więc bajki o eldorado IT w PL są tylko dla wybranych, natomiast tabele międzynarodowe wynagrodzeń i lista konkretnych specjalizacji (bez cudacznych uogólnień łączących wiele stanowisk w jedno przez nasze słodkie działy hr) w tej branży są zabójcze dla lokalnego rynku.
Zi0m
3 lata temu
5k netto w Warszawie to żadne kokosy, a przecież poza stolicą trzeba te kwoty podzielić przez dwa lub nawet przez trzy (gdy mówimy np. o Olsztynie) - w necie aż się roi od ofert różnych Janush Softów, najchętniej student z doświadczeniem albo własna działalność, gotowość do pracy 12h dziennie i tak dalej - ale za to mają stół do piłkarzyków czy konsolę do gier, buahahah. Nic dziwnego, że ludzie wyjeżdżają albo pracują zdalnie. Znajomy pracuje zdalnie dla niemieckich i szwajcarskich firm, parę razy w roku tam jeździ (wszystko mu opłacają), wyciąga 10-20k (zależy ile pracuje) i przeklina polskie firmy, na ogłoszenia z Polski już od lat nawet nie patrzy.
Chrzan
3 lata temu
Powinien być inny nagłówek. Ile na specjalistach IT zarabia się w Polsce ;)
bDAQMrZv
Zocha
3 lata temu
1500 € czyli jakieś 7000 to sprzątaczka w Belgii zarabia
Ooo polak
3 lata temu
5 tyś zarabia smieciarz na zachodzie. Dziękuję za uwage.
...
Następna strona