Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na

Strach przed elastycznym czasem pracy na wyrost

0
Podziel się:

Na 122 porozumienia zgłoszone dotąd do Państwowej Inspekcji Pracy aż 109 przewiduje wprowadzenie 12-miesięcznych okresów rozliczeniowych.

Strach przed elastycznym czasem pracy na wyrost
(Jan GRACZYNSKI/East News)

W kilka tygodni od wejścia w życie nowych przepisów o elastycznym czasie pracy zaczęły jest stosować już 122 przedsiębiorstwa. Przekrój branż jest bardzo szeroki - od aptek przez budowlankę po transport.

Jak czytamy w _ Dzienniku Gazecie Prawnej _, obawy związkowców z wrześniowych manifestacji dotyczące ich nadużywania na razie nie znalazły potwierdzenia.

_ Wkrótce porozumień będzie więcej. Wiem, że część organizacji związkowych ma cichy zakaz od swoich central podpisywania uzgodnień. Te, które spojrzą na propozycję pracodawcy racjonalnie, mając na względzie dobro pracowników, przystąpią do rozmów _ - mówi _ Dziennikowi Gazecie Prawnej _ ekspert Pracodawców RP Witold Polkowski.

Na 122 porozumienia zgłoszone dotąd do Państwowej Inspekcji Pracy aż 109 przewiduje
wprowadzenie 12-miesięcznych okresów rozliczeniowych.

Czytaj więcej w Money.pl
PiS zaskarży przepisy o czasie pracy - _ Polska powinna być organizowana zgodnie z zasadami sprawiedliwości, która dzisiaj bywa bardzo często naruszana _ - przekonuje Jarosław Kaczyński
Od dziś zmiany w czasie pracy. Będzie... Obowiązująca od dziś ustawa o elastycznym czasie pracy ma ułatwić życie wielu przedsiębiorcom.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)