Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na

Stacje paliw będą w święta zamknięte?

0
Podziel się:

Zdaniem Państwowej Inspekcji Pracy także stacje paliw obowiązuje zakaz pracy w handlu w święta.

Stacje paliw będą w święta zamknięte?
(PAP/Piotr Polak)

Państwowa Inspekcja Pracy nie twierdzi już, że stacji paliw nie obowiązuje zakaz pracy w handlu w święta ze względu na społeczną użyteczność - pisze "Gazeta Prawna".
Dziennik podkreśla, że jeśli osoba zatrudniona na stacji benzynowej złoży skargę do PIP, iż musiała pracować - na przykład w Boże Narodzenie - to inspektorzy pracy nie będą stwierdzać, czy właściciel stacji złamał prawo. Według Państwowej Inspekcji Pracy przepisy nie precyzują bowiem, czy zakaz obejmuje takie placówki. Inspektorzy za to pomogą pracownikowi w złożeniu skargi do sądu.

"Gazeta Prawna" przypomina, że za złamanie zakazu pracy w handlu w święta grozi grzywna do 30-tu tysięcy złotych. Dystrybutorzy paliw od dłuższego czasu są zaniepokojeni sprzecznymi sygnałami na temat zakresu pracy w dni świąteczne. Niektórzy właściciele, w obawie przed karą, mogą zamknąć stacje na czas Bożego Narodzenia. Pracownicy zaś mogą odmówić pracy.

"Gazeta Prawna" podkreśla, że kodeks pracy powinien jasno określić, których placówek nie dotyczy zakaz pracy w handlu w święta. Dziennik dodaje, że rząd na styczeń zapowiada zmianę kontrowersyjnych i niejasnych przepisów.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)