Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
|

Small talk. Czym jest? Jakie są zasady small talk?

1
Podziel się:

Small talk to inaczej niezobowiązujące rozmowy na dowolny temat. Jakie są zasady small talk?

Small talk. Czym jest? Jakie są zasady small talk?
Small talk. Czym jest? (pixabay.com)

Small talk. Czym jest?

Small talk to inaczej umiejętność prowadzenia niezobowiązujących rozmów. Ich tematyka nie jest z góry określona. To rozmowa na dowolny temat, która ma na celu umilenie czasu. Small talk odbywają się na przykład na spotkaniach biznesowych, gdy czekamy na ich innych uczestników. Wtedy, by uniknąć krępującego milczenia, poruszane są ogólne tematy, na które każdy swobodnie może porozmawiać.

W przeszłości small talk był bardzo ważną cechą świadczącą o kulturze osobistej danej osoby. Obecnie traktowane jest jako rozmowa wstępna, która poprzedza właściwą rozmowę np. na tematy służbowe. Podejmowana może być w trakcie wizyty towarzyskiej czy przed wspólnym posiłkiem z osobą, która znajduje się najbliżej nas. To bardzo ceniona umiejętność wśród pracowników.

Small talk. Jakie zasady?

Warto poznać ogólne zasady dotyczące small talk. Gdy chcemy poruszyć temat do niezobowiązującej luźnej rozmowy, musimy wybrać taką tematykę, która będzie odpowiednia dla wszystkich uczestników spotkania. Dobrym pomysłem jest stworzenie sobie listy tematów i sprawdzenie najnowszych wiadomości. Należy też wykazać zainteresowanie rozmówcą, zadawać otwarte pytania, nie poruszać zbyt osobistych kwestii i odłożyć telefon, gdyż jest to oznaką braku zainteresowania i lekceważenia.

Najtrudniejszy jest początek rozmowy, ale nie należy się go obawiać. Można zapytać o pogodę, muzykę, sport czy czytaną książkę. Takie pytania nie zostaną źle odebrane przez naszego rozmówcę. Pierwsza rozmowa "o niczym" ma doprowadzić do przełamania pierwszych lodów i sprawdzenia czy mamy wspólne zainteresowania z innymi uczestnikami spotkania. Wtedy łatwiej jest o porozumienie i dobrą atmosferę współpracy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1)
rzytzfable
12 miesięcy temu
słabe. Nowi znajomi mnie nie polubili