Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

SLD wypowiada wojnę umowom śmieciowym i głosi czas rządów lewicy

0
Podziel się:

- Trzeba ograniczyć tę praktykę, która obdziera ludzi z godności! Która nakazuje im żebrać i błagać o rzetelne warunki pracy! Trzeba z tą hańbą wreszcie skończyć! - wykrzykiwał na wiecu szef SLD.

SLD wypowiada wojnę umowom śmieciowym i głosi czas rządów lewicy
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEUSUJhh

SLD i Unia Pracy od jutra zaczynają społeczną akcję poparcia dla ustaw, które mają poprawić sytuację osób pracujących oraz emerytów. Zapowiedział to przewodniczący Sojuszu Leszek Miller na manifestacji pierwszomajowej w Warszawie.

Chodzi między innymi o zbieranie podpisów w sprawie podniesienia najniższych emerytur oraz wprowadzenie minimalnej płacy godzinowej. Miller zapowiedział też walkę o rozprawienie się z tzw. umowami śmieciowymi.

- _ Trzeba ograniczyć tę praktykę, która obdziera ludzi z godności! Która nakazuje im żebrać i błagać o rzetelne warunki pracy! Trzeba z tą hańbą wreszcie skończyć _! - wykrzykiwał szef SLD.

bEUSUJhj

Gościem specjalnym manifestacji jest Martin Schulz - przewodniczący Parlamentu Europejskiego i kandydat lewicy na szefa Komisji Europejskiej. Zdaniem Leszka Millera, w całej Europie nadszedł czas na rządy lewicy. Nie inaczej ma być w Polsce - mówił lider SLD - odnosząc się do dwóch największych ugrupowań - koalicyjnego i opozycyjnego.

- _ Zostawmy tych polityków, którzy w wojennej histerii mówią, że 1 września polskie dzieci mogą nie pójść do szkoły. Zostawmy tych polityków, którzy nie mogą się wyrwać z egzorcyzmów i smoleńskiego szaleństwa _ - apelował przewodniczący Sojuszu.

W manifestacji pierwszomajowej w Warszawie bierze udział kilka tysięcy osób. Pochody, pikniki i uroczystości z okazji 1 maja SLD organizuje w całym kraju.

Czytaj więcej w Money.pl
Leszek Miller krytycznie o kampanii PO Wysokie bezrobocie, eurosceptycyzm, silne nacjonalizmy to realne zagrożenia dla Unii Europejskiej - powiedział przewodniczący SLD Leszek Miller.
Miller: Więcej Kołodki, mniej Balcerowicza _ Jeśli Ukraina zdecyduje się na tzw. "terapię szokową", to niedługo będziemy mieli kolejny "Majdan" _.
Zaatakował Millera, dziś usłyszał zarzuty Chodzi o naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego - poinformowała policja.
bEUSUJhK
KOMENTARZE
(0)