Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Scania zwolni pracowników w fabryce w Słupsku

0
Podziel się:

Decyzja ma związek z ograniczeniem produkcji autobusów w polskim oddziale firmy.

Scania zwolni pracowników w fabryce w Słupsku
(PAP / EPA)

Szwedzki producent samochodów ciężarowych i autobusów Scania poinformował w czwartek o zamiarze zwolnienia w zakładzie w Słupsku 142 pracowników. Decyzja ma związek z ograniczeniem produkcji autobusów w polskim oddziale firmy.

_ - Sytuacja gospodarcza na naszych najważniejszych rynkach nie wykazuje oznak poprawy, spodziewamy się utrzymania słabego popytu na autobusy komunikacji miejskiej w nadchodzącym roku _ - stwierdził prezes firmy Scania Buses and Coaches Klas Dahlberg. Dodał, że _ w związku z tym musimy dostosować wielkość produkcji do mniejszej liczby zamówień _.

Centrala firmy w Soedertoelje pod Sztokholmem poinformowała, że zwalnianym pracownikom zostaną zapewnione _ różne formy wsparcia _. Część z nich będzie mogła przejść na wcześniejsze emerytury, koncern zobowiązał się również do wypłacenia odpraw. Wsparcie będzie możliwe dzięki porozumieniu zawartemu ze związkami w zakładzie w Słupsku - podała centrala firmy.

Zakład Scanii w Słupsku zatrudnia prawie 700 osób, specjalizuje się w produkcji autobusów na rynek europejski.

Czytaj więcej w Money.pl
W tych branżach jest praca. Nie ma ludzi Aż 37 procent pracodawców w Polsce nie może znaleźć odpowiednio wykwalifikowanych pracowników.
Coraz lepsza sytuacja rynku pracy. Oto dowód m samym liczba publikowanych w Internecie ofert pracy zbliżyła się do największej odnotowanej do tej pory wielkości z września ubiegłego roku.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)