Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Rząd zapowiada szybki spadek bezrobocia

0
Podziel się

W kolejnych miesiącach stopa bezrobocia może się obniżyć do 12 procent.

Rząd zapowiada szybki spadek bezrobocia
(Bratan/Dreamstime)
bDhoEyFx

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w kolejnych miesiącach spodziewa się dalszych znaczących spadków bezrobocia w Polsce. Trudno jednak określić, czy w takiej skali, jak w kwietniu - informuje Czesława Ostrowska, wiceminister pracy i polityki społecznej.

_ - W maju oraz latem spodziewamy się dalszego dynamicznego spadku stopy bezrobocia. Podobnie, jak to miało miejsce w kwietniu, kiedy według naszych szacunków stopa bezrobocia rejestrowanego obniżyła się o pół punktu procentowego. Trudno określić, ze względu na sezonowość rynku pracy w Polsce, czy ten spadek w maju będzie taki, jak w kwietniu. Może on się bowiem rozłożyć na dwa-trzy miesiące _ - powiedziała Ostrowska.

ZMIANY STOPY BEZROBOCIA OD POCZĄTKU 2010 ROKU

Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w kwietniu 12,6 proc. i w porównaniu do marca spadła o 0,5 pkt proc. - oszacowało MPiPS. Najbardziej bezrobocie obniżyło się w woj. warmińsko-mazurskim. Na koniec kwietnia 2011 w Polsce było 2 mln 44,4 tys. bezrobotnych. W porównaniu do końca marca 2011 ich liczba spadła o 89,5 tys. osób.

bDhoEyFz

_ - Mimo że tegoroczny budżet ma mniej środków na aktywne formy zwalczania bezrobocia, widzimy, że pojawiło się i pojawia nadal dużo ofert pracy w urzędach _ - dodała.

bDhoEyGa
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)