Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

RWE może przenieść miejsca pracy do Krakowa

0
Podziel się:

Niemiecki koncern może w ramach planowanego cięcia kosztów o
dwa miliardy euro rocznie przenieść część miejsc pracy z Niemiec do Polski - podał Handelsblatt.

RWE może przenieść miejsca pracy do Krakowa
(cnythzl/iStockphoto)

Niemiecki koncern energetyczny RWE może w ramach planowanego cięcia kosztów o dwa miliardy euro rocznie przenieść część miejsc pracy z Niemiec do Krakowa - podał dziennik _ Handelsblatt _.

Ze względu na _ drastycznie _ spadające zyski, prezes RWE Peter Terium musi obniżyć koszty o dwa miliardy euro rocznie, dwa razy więcej niż początkowo planowano - czytamy w _ Handelsblatt _. Jak twierdzi redakcja wydawanego w Duesseldorfie dziennika, Terium poinformuje radę nadzorczą koncernu o tych planach we wrześniu na dwudniowym spotkaniu w Warszawie.

Rzecznik koncernu nie chciał skomentować liczb podanych przez gazetę. Holenderski menadżer po objęciu kierownictwa koncernu rok temu zapowiedział wdrożenie programu _ RWE 2015 _, przewidującego oszczędności w wysokości 1 mld euro rocznie.

Cięcia miały dotknąć przede wszystkim dział IT i administrację oraz personel i rachunkowość. Planowana była między innymi likwidacja 2400 miejsc pracy lub przeniesienie ich do innego kraju - _ przykładowo do Krakowa _ - pisze _ Handelsblatt _.

Za pomocą cięć kosztów Terium zamierzał poradzić sobie z wyzwaniami związanymi ze _ zwrotem energetycznym _ i rezygnacją z energii atomowej. Od tego czasu sytuacja jeszcze pogorszyła się. Zdaniem _ Handelsblatt _ problemy sprawia przede wszystkim produkcja energii elektrycznej. Cena prądu wytwarzanego w elektrowniach węglowych i gazowych spadła w ciągu dwóch lat o 20 euro do 40 euro za megawatogodzinę. Przyczyną kryzysu jest szybki rozwój energii odnawialnych.

Koncern rozważa możliwość zamknięcia elektrowni, które nie wykorzystują w pełni swoich mocy. Kierownictwo koncernu analizuje pod tym kątem działalność obiektów o łącznej mocy 10 tys. megawatów. Cięcia mają objąć też administrację. Jak informowała w poniedziałek gazeta _ Westdeutsche Allgemeine Zeitung _, ten dział koncernu musi zaoszczędzić dodatkowo 100 mln euro.

Czytaj więcej w Money.pl
Bezrobocie w Niemczech bez zmian Bez pracy u naszego zachodniego sąsiada zostaje prawie trzy tysiące ludzi.
Praca w niemieckich urzędach. "To skandal" W niemieckiej administracji aż trzy czwarte umów jest zawierane na czas określony.
Cisco chce potroić liczbę pracowników Amerykański koncern informatyczny, który w Krakowie zatrudnia około 300 pracowników, zamierza w najbliższych 2-3 latach trzykrotnie powiększyć liczbę pracowników.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)