Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Rada zakładowa Opla odrzuca plan restrukturyzacji

0
Podziel się:

Niemieccy pracownicy nie godzą się na zwolnienie 9 tys. osób.

Rada zakładowa Opla odrzuca plan restrukturyzacji
(GM Corp/CC)

_ - Jeśli o nas chodzi, to likwidacja prawie 9 tys. miejsc pracy w Europie jest nie do przyjęcia _* *- powiedział przewodniczący rady zakładowej Opla Klaus Franz.

Negocjacje o przyszłości Opla i siostrzanej spółki Vauxhall powinny zostać wznowione w drugim tygodniu stycznia. Pod koniec listopada prezes GM na Europę Nick Reilly zapowiadał likwidację ok. 9 tys. miejsc pracy (na ponad 50 tysięcy), w tym 5,4 tys. w niemieckich zakładach.

Franz określił te plany jako nierozsądne z punktu widzenia ekonomii i dodał, że w najbliższych latach zakłady Opla-Vauxhalla opuści ok. 10,5 tys. pracowników, głównie z powodu przejścia na emeryturę.

Zaapelował też o większą niezależność Opla w ramach GM.

Na początku listopada GM nieoczekiwanie zrezygnował z planowanej sprzedaży większości udziałów w Oplu konsorcjum austriacko-kanadyjskiego producenta części samochodowych Magna oraz rosyjskiego Sbierbanku. Magna planowała w ramach restrukturyzacji likwidację 10,5 tys. miejsc pracy w Oplu, w tym 4500 w Niemczech.

Poza Niemcami zakłady Opla-Vauxhalla znajdują się też m.in. w Belgii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii oraz w Gliwicach w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)