Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na

Przepisy dyskryminują księgowych na stażu

0
Podziel się:

Kryteria określające doświadczenie księgowe szkodzą bezrobotnym odbywającym staż.

Przepisy dyskryminują księgowych na stażu

Od 1 stycznia przepisy dotyczące certyfikatu księgowego znalazły się w ustawie o rachunkowości - pisze _ Gazeta Prawna _. Według dziennika, kryteria określające doświadczenie księgowe dyskryminują bezrobotnych odbywających staż.

Dziennik podkreśla, że nowe przepisy dotyczące certyfikatu księgowego zaostrzyły kryteria określające doświadczenie księgowe, niezbędne do zdobycia uprawnień do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Z jednej strony uniemożliwią wpisanie do doświadczenia praktyki, której się nie odbyło; z drugiej zaś są krzywdzące między innymi dla osób, zdobywających doświadczenie na stażu z urzędu pracy.

Według nowego prawa, praktyka jest rozumiana bowiem jako wykonywanie określonych czynności- między innymi na podstawie stosunku pracy w wymiarze godzin nie mniejszym niż pół etatu, odpłatnej umowy cywilnoprawnej.

Zdaniem ekspertów, tych warunków nie spełniają staże dla bezrobotnych. Tym samym nowe rozwiązania to dyskryminacja poszukujących pracy. _ Gazeta Prawna _ podkreśla, że osoby te wykonują te same czynności, co pracownicy pracujący na podstawie innych form zatrudnienia.

Kalkulator wynagrodzeń Money.pl

Źródło: GUS

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)