Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na
Łukasz Witczyk
|

Profity. Jakie dodatki dostaniemy w pracy?

3
Podziel się:

Profity to dodatkowe elementy wynagrodzenia lub inne świadczenia, które pracodawca przekazuje swoim pracownikom. Jakie profity dostaniemy w pracy?

Profity. Jakie dodatki dostaniemy w pracy?
Profity. Czym są? (money.pl, Rafał Parczewski)
bESLbhpN

Profity. Czym są?

Wykonywana praca z reguły jest głównym źródłem zarobku, którego celem jest zagwarantowanie życia na odpowiednim poziomie. Są też aspekty, których nie da się zmierzyć pod względem finansowym. To zawodowa satysfakcja czy chęć samorozwoju. Jednak pracodawcy proponują też swoim pracownikom dodatkowe profity, dzięki którym zachęcają do większej wydajności.

Czym są profity? To dodatkowe benefity i korzyści płynące z wykonywania danej pracy, które mogą być powodem do wyboru kariery w konkretnej branży. Dodatkowe korzyści wpisane są z reguły w zakres obowiązków na danym stanowisku lub kulturę firmy. Pracodawcy lubią dbać o swoich najlepszych pracowników, by na dłużej zatrzymać ich w firmie. Dlatego starają się im zapewnić takie warunki, dzięki którym będą mogli się rozwijać i czerpać satysfakcję z pracy.

bESLbhpP

Profity. Jakie dodatki można dostać?

Profity uzależnione są od branży, w jakiej pracujemy. Inne profity otrzymują pracownicy sklepów czy firm usługowych, a inne osoby pracujące przy produkcji czy w budownictwie. Jakie przykładowe profity można otrzymać? To zależy od wykonywanego zawodu.

Dla przykładu nauczyciele i wykładowcy akademiccy mają dłuższe wakacje niż inny pracownicy. Z kolei dziennikarze mają możliwość darmowego wejścia na koncerty, imprezy sportowe, spotkania czy innego rodzaju wydarzenia. W korporacjach stosuje się specjalne karty wejściowe do klubów sportowych. Opłacane są także prywatna opieka medyczna, przejazdy taksówkami, wczasy pod gruszą, dopłaty do urlopów czy dotowanie posiłków.

Jeśli nie korzystamy z profitów lub nie wiemy, czy w firmie są profity, to warto upewnić się jaki jest stan faktyczny i zapytać pracodawcę, dlaczego nie otrzymujemy benefitów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESLbhqq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
chovy
8 miesięcy temu
My dostajemy karty podarunkowe z Media Expert B2B na usługi streamingowe i sobie chwalimy. Sami podsuneliśmy szefowi taką opcję
mich
9 miesięcy temu
karty wejściowe do klubów sportowych się teraz raczej nie przydadzą ;) u żony w firmie dostają karty do media expert i każdy wybiera sobie co chce. wedlug mnie to o wiele lepsza opcja, taka uniwersalna
Domi
rok temu
Jak to jakie jeśli będziesz uczciwie pracował połowę oddasz PiS. Czyli dodatków żadnych. Dziękujemy dojna zmiano ha ha
bESLbhqr