Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na
oprac.
PRC
|
aktualizacja

Praca zdalna obowiązkowa. Unijny komisarz mówi stanowcze "nie"

1
Podziel się:

Unijny komisarz ds. zatrudnienia i praw socjalnych Nicolas Schmit sprzeciwia się obowiązkowej pracy z domu. Jak przekonuje, konieczne jest zrównoważenie.

Praca zdalna obowiązkowa. Unijny komisarz mówi stanowcze "nie"
Praca z domu w czasach pandemii stała się popularna. (123RF)
bEIKRdit

Trwały obowiązek pracy w trybie home office? Niemcy już to niemal wprowadziły. Kanclerz Angela Merkel ustaliła bowiem z premierami landów, że regulacje dotyczące pracy z domu zostaną przedłużone do końca kwietnia.

Zgodnie z nimi przedsiębiorstwa, których specyfika pozwala na wysłanie pracowników na tzw. home office, mają obowiązek zastosowania właśnie takiego rozwiązania.

Zobacz także: Kodeks pracy a praca zdalna. "Niech rząd waży słowa i czyny"
bEIKRdiv

Unijny komisarz ds. zatrudnienia i praw socjalnych Nicolas Schmit w rozmowie z agencją dpa ostro skrytykował takie rozwiązanie. Według niego ludzie potrzebują zrównoważonego podejścia w tej kwestii.

- Jestem przeciwny powiedzeniu, że każdy, kto może, ma pracować z domu. Powinna istnieć równowaga między pracą z domu i w biurze - zaznaczył.

bEIKRdiB

W jego przekonaniu wdrożenie konkretnych rozwiązań powinno odbywać się w drodze negocjacji między pracodawcami a pracownikami. - Ale absolutny obowiązek - nie! - podkreślił.

- Myślę, że mądre przedsiębiorstwa znajdą właściwą odpowiedź - dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEIKRdiW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(1)
Bzdura
7 miesięcy temu
Chyba sa nienormalni! To niech zapewni rzad, gabinety osobne w domach, sprzet, psychiatre, i oplaci rachunki za prad, telefon, kupi tusze do drukarki, matefialy niezbedne do pracy itp. Pracujac w domu nie mozna sie skupic, przy 4 dzieci, ktore wariuja bo rozpiera ich energia niespozytkowana w domach rowniez na zdalnym, gdzie w dobie obecnej sytuacji dzieviaki pisza i licza jak glaby kapusciane. I to popiera lekarz?!