Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Praca w Polsce. Oto ile zarabia kierownik w IT

73
Podziel się

Zarobki w branży IT to temat, który nie traci na popularności. W internecie znajdziemy wiele artykułów na temat prognoz wynagrodzeń czy przewidywanych zmian. Sprawdzono, ile rzeczywiście wyniosły wynagrodzenia kierowników w branży informatycznej.

Nawet 16 600 zł na umowie o pracę i 17 350 na kontrakcie - oto ile można dostać
Nawet 16 600 zł na umowie o pracę i 17 350 na kontrakcie - oto ile można dostać (StartupStockPhotos/CC0 Public Domain/pixabay)
bDznBRnV

W Raporcie płacowym Sedlak & Sedlak dla branży IT 2017 uwzględniono wynagrodzenia kierowników zatrudnionych na umowę o pracę oraz na kontrakt. Podzielono ich na dwie grupy: kierowników mniejszych działów (do 10 osób) o mniejszym wpływie na kształtowanie polityki firmy czy budżetu oraz kierowników większych działów (powyżej 10 osób) o znaczącym wpływie na strategię i budżet.

Połowa kierowników mniejszych działów zatrudnionych na umowę o pracę zarabiała więcej niż 12 000 zł, a zatrudnionych na kontrakcie więcej niż 13 000 zł. Z kolei kierownicy działów powyżej 10 osób zarabiali odpowiednio 16 600 zł na umowie o pracę i 17 350 na kontrakcie.

bDznBRnX

wynagrodzenia.pl

Rodzaj działalności a wysokość zarobków

Zarobki kierowników w branży IT różnią się także w zależności od rodzaju działalności firmy, w której są zatrudnieni. Na schemacie przedstawiono, ile zarabiał kierownik mniejszego działu w zależności od sektora. Najwyższe wynagrodzenie (15 550 zł) otrzymali kierownicy w sektorze finansowym. Prawie cztery tysiące mniej (11 900 zł) zarabiali przedstawiciele sektora usług IT, nieznacznie mniej (11 750 zł) zarabiali przedstawiciele sektora software.

bDznBRod

wynagrodzenia.pl

Którzy kierownicy mogli zarobić najwięcej?

Oczywiście, na różnice w stawkach wynagrodzeń poza sektorem działalności, wielkością firmy czy województwem, przede wszystkim wpływa treść wykonywanej pracy. Poniżej przedstawiono ranking wynagrodzeń kierowników małych działów IT wykonujących pracę o różnej treści.

Zdecydowanie największe wynagrodzenie otrzymują kierownicy ds. bezpieczeństwa. Wynagrodzenie połowy zatrudnionych na tym stanowisku jest większe niż 15 200 zł. Drugi w rankingu kierownik zespołu testerów zarabia 13 400 zł, natomiast trzeci - kierownik ds. wdrożeń 200 zł mniej. Ostatnie miejsce w rankingu zajmuje kierownik zespołu help-desk, którego wynagrodzenie wynosi 8 900 zł.

bDznBRoe

wynagrodzenia.pl

Ile zarobią kierownicy IT w 2018 roku?

Powyższe analizy dotyczą wynagrodzeń kierowników w 2017 roku. Aby otrzymać rzetelne dane o wynagrodzeniach kierowników i innych przedstawicieli branży IT w bieżącym roku warto wziąć udział w badaniu płacowym Sedlak & Sedlak dla branży IT w 2018 roku. Uczestnictwo w badaniu umożliwia nie tylko pozyskanie danych płacowych po preferencyjnych cenach, ale także profesjonalną pomoc w dopasowaniu stanowisk i uporządkowaniu danych. Więcej na temat uczestnictwa w raporcie można przeczytać tutaj.

bDznBRoy
praca
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(73)
ManiFull
3 lata temu
Sytuacje w kazdej partiokracji sa porownywalne nie wazne kto jest u zlobu. Czy PZPRowskie partie czy te z nazwy ludowe lub ich mixy w postaci bylych czlonkow. Niektore posiadaja wymyslne metody by dostac sie w ich szeregi. Tort wladzy jest ogromny spolki skarobwe to logiczne lecz tez spoleczki, firmy, jednoosobowe dzialanosci skoligaconych, etc wszystkie zaprzyjaznione. Niektorzy tak sie przyzwyczaili do takiego stanu trwaja tak od czasow powojennych, iz mysla, ze moga wszystko lacznie z dzieciczeniem stanowisk a demokracja nie funkcjonuje. Spora czesci latami swoje dzieci ksztalcili i ksztalca za granica tak wiec pomyslcie jakie ogromne kwoty wchodza do gry. Lotto finasuje poszczegolne okraglostolowe ugrupowania i ich rozlegle infrastruktury. Szeregowy czlowiek moze wygrac jedynie marsza na wystruganej samemu fujrace. W uk Specjalista it a nie kierownik w powaznej firmie zarabia 80000-200000 Funtow rocznie
"tirówka" Fra...
3 lata temu
my tam nie narzekamy pełne "ręce" usta i inne otwory mamy i VAT-u nie odprowadzamy !!!
Falcon
3 lata temu
Najlepsza robota to w spolkach skarbu panstwa. Wymagania, mierny bierny ale wierny. Place 15k w gore, minus obligatoryjne 30% na potrzeby partii.
bDznBRoz
Polak
3 lata temu
duże zarobki bo i duże umiejętności i ogromna wiedza. Gwarantuje Panu dziennikarzowi, że trzeba mieć sporo pod kopułką w przeciwieństwie do osoby, która pisze takie artykuły.
e
3 lata temu
Wszyscy na kierowników IT. I murarze, i śmieciarze, i górnicy, hurtownicy, buntownicy, rzemieślnicy, tramwajarze, żeglarze, Górale i rybacy, będą kierownikami IT jak się pacy!!!!!!
...
Następna strona