Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

"Praca dla Młodych" w Sejmie. PSL składa projekt ustawy

54
Podziel się:

Bezrobocie spada, a wciąż 300 tys. młodych ludzi nie ma pracy - zaznaczył Władysław Kosiniak-Kamysz.

Bezrobocie spada, a wciąż 300 tys. młodych ludzi nie ma pracy - zaznaczył Władysław Kosiniak-Kamysz.
Bezrobocie spada, a wciąż 300 tys. młodych ludzi nie ma pracy - zaznaczył Władysław Kosiniak-Kamysz. (MAREK LASYK/REPORTER)

Ponad 100 tys. nowych miejsc pracy i dwuletnia gwarancja zatrudnienia na umowie o pracę dla osób poniżej 30. roku życia - to założenia projektu, który składa PSL. Jak poinformował Władysław Kosiniak-Kamysz, ma on wychodzić naprzeciw oczekiwaniom poszukujących pracy.

"Bezrobocie spada, a wciąż 300 tys. młodych ludzi nie ma pracy. Wiemy jak ułatwić im start na rynku pracy" – informuje na Twitterze Polskie Stronnictwo Ludowe.

Wiemy jak ułatwić młodym start na rynku pracy. Nasz plan? Zobacz ? #PracaDlaMłodych #TuJestPolska Szczegóły -> https://t.co/0w3njx2DoG. pic.twitter.com/wNRwwRZ1LG -- ? PSL (@nowePSL) 1 lutego 2018

W czwartek klub złożył w Sejmie projekt ustawy "Praca dla Młodych" – poinformowała PAP Biznes. Projekt zakłada, że pracodawca, który zatrudnia osoby uczące się lub studiujące, będzie mógł liczyć na wsparcie w wysokości około 30 tys. zł.

Jak czytamy na stronach PSL, dzięki dofinansowaniu pracodawców przez państwo, młodzi będą mili szansę pokonać barierę w wejściu na rynek pracy, jaką jest brak doświadczenia zawodowego.

Z rozwiązań jakie proponuje PSL skorzystać mogliby absolwenci szkół zawodowych, ponadgimnazjalnych i wyższych, którzy nie ukończyli jeszcze 30 lat.

– Pomysł zakłada 2 lata pewnego zatrudnienia na etat dla młodych osób. Ta grupa wciąż potrzebuje wsparcia na rynku pracy – wyjaśniał Władysław Kosiniak-Kamysz podczas konferencji prasowej.

Zobacz także: Posłuchaj, co o bezrobociu mówił Kosiniak-Kamysz za czasów swojej kadencji:

Jak przekonują ludowcy, środki na ten cel są w funduszu pracy – 3 mld zł jest zagwarantowane.

Propozycja nie jest nowa.Kosiniak-Kamysz, jako minister pracy i polityki społecznej już go zgłaszał w 2015 roku - o czym informowaliśmy w money.pl. – To był jeden z ostatnich moich projektów w ministerstwie. Przez ostatnie 2 lata cieszył się ogromnym powodzeniem. Warto przedłużyć go na kolejne trzy lata – zaznaczył prezes PSL.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(54)
polica
5 lata temu
ej ja tam wolę pracować w holandii za dobrą kase. z otto mam wszystko załatwione. Świata zwiędze a jeszcze kasę przywiozę
fred
5 lata temu
gonić to tałatajstwo sprzedajne !
observer
5 lata temu
[cytat] W czwartek klub złożył w Sejmie projekt ustawy "Praca dla Młodych" Panie Władysławie gdyby Pan złożył w Sejmie projekt ustawy zniesienie podatku od emerytur to miałby Pan wszystkich emerytów za sobą we wszystkich wyborach - a jest to WIELOMILIONOWA ARMIA.
kacper
5 lata temu
Zostaniesz parobkiem u PSL owca, a on dostanie 30 tys.
Jola
5 lata temu
Wielu jeździ i jeździć będzie za granicę z otto warunki są spoko, a zarobki spore. Nie wiem czy to finansowanie pomoże by młodzie nie wyjeżdżali.
...
Następna strona