Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Polski rynek usług outsourcingu wzrośnie o 40 proc.

0
Podziel się:

Kryzys gospodarczy na świecie sprawi, że w polskich firmach outsourcingowych w ciągu trzech kolejnych lat zatrudnienie wzrośnie do ponad 100 tys. osób.

Polski rynek usług outsourcingu wzrośnie o 40 proc.
(Dmitriy Shironosov/Dreamstime)

Wartość polskiego rynku usług outsourcingowych wzrośnie w tym roku o ponad 10 proc. wynika z analiz Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL). Czynnikiem wzrostu dla polskiego sektora outsourcingu ma być kryzys gospodarczy na świecie, wymuszający obniżanie kosztów przez globalne firmy.

_ - Recesja wywołała boom outsourcingowy, zwłaszcza w Europie i Azji _ - powiedział Krystian Bestry z Infosys BPO Europe, cytowany przez _ Dziennik Gazeta Prawna _. ABSL ocenia, że w ciągu kolejnych trzech lat wartość polskiego rynku może wzrosnąć o 40 proc. a zatrudnienie w nim z około 70 tys. osób do ponad 100 tys.

W czerwcu organizacja Instytut Outsourcingu przedstawiła zlecony przez siebie raport Millward Brown SMG/KRC z którego wynika, że wartość polskiego rynku outsourcingu procesów biznesowych (BPO) wynosi 3.960 mln zł. Przedstawiciele firm zrzeszonych w Instytucie Outsourcingu oceniają, że w ciągu najbliższych lat wartość tego rynku może rosnąć w dwucyfrowym tempie.

_ DGP _ informuje, że w Polsce działa ponad 280 centrów outsourcingowych.

O sytuacji na rynku pracy czytaj w Money.pl
GUS podał najnowsze dane o bezrobociu Stopa bezrobocia w lipcu wyniosła 11,7 proc. wobec 11,8 proc. w czerwcu. Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy w końcu lipca wyniosła 1 mln 863,2 tys. osób.
Prezes z pośredniaka? Chętnych nie brak Dyrektor sklepu, zarządca dworców, a nawet prezes spółdzielni mieszkaniowej - w urzędzie pracy znajdziemy coraz więcej ofert na wysokie stanowiska.
Fedak zadowolona z programu "50+" - Zwiększył się m.in. przeciętny wiek przechodzenia na emeryturę i wskaźnik zatrudnienia osób pomiędzy 55. a 64. rokiem życia - powiedziała minister pracy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)