Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Policja przyjmie w tym roku jeszcze 5 tysięcy osób

0
Podziel się:

Szef policji przedstawia posłom m.in. informację dotyczącą wakatów w tej formacji.

Policja przyjmie w tym roku jeszcze 5 tysięcy osób
(Reporter)

Policja chce przyjąć w swoje szeregi do końca 2012 roku ponad 5 tys. osób - zapowiedział na posiedzeniu sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych komendant główny policji Marek Działoszyński.

Szef policji przedstawia posłom m.in. informację dotyczącą wakatów w tej formacji. Jak poinformował, obecnie wakaty w policji wynoszą poniżej siedmiu procent. To - wyjaśnił - efekt m.in. przyjęcia w maju ponad tysiąca nowych funkcjonariuszy.

Komendant poinformował również, że do końca 2012 r. do formacji ma zostać przyjętych jeszcze 5 tys. 76 osób. Dodał, że największy nabór przeprowadzony zostanie w lipcu - wtedy przyjętych ma być 1996 nowych policjantów.

Komendant główny poinformował również, że najwięcej funkcjonariuszy odchodzi z policji zazwyczaj w pierwszym kwartale roku. Wiąże się to m.in. z przechodzeniem na emeryturę.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowa kara. Policjanci zaczną nas ważyć Rząd ma sposób na przeładowane samochody osobowe. Mundurowi mają sprawdzać, ile ważymy.
Potrzebowali 300 policjantów by ich zamknąć Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 35 mężczyzn, członków grup pseudokibców.
Wparowali do pociągu i opróżniali przedziały Wejście przez okno do pociągu i opróżnienie składu z agresywnie zachowujących się osób - to tylko niektóre z elementów rozpoczętych dziś ćwiczeń, które mają przygotować łódzkich policjantów do działań w czasie Euro 2012.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)