Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Polacy przysyłają mniej pieniędzy z obczyzny. Do kraju trafiło 3,7 mld zł

31
Podziel się

Najwięcej pieniędzy przysłali do Polski emigranci pracujący w Niemczech.

1374 mln zł przesłano z Niemiec do Polski w pierwszym kwartale tego roku.
1374 mln zł przesłano z Niemiec do Polski w pierwszym kwartale tego roku. (Sascha Kohlmann/flickr (CC BY-SA 2.0))
bDBbOTLp

O 204 mln zł mniej niż przed rokiem przysłali nasi rodacy z zagranicy do kraju. Największy spadek ilości przesyłanej gotówki spowodowali Polacy z Wielkiej Brytanii.

3,7 mld zł przesłali do kraju Polacy pracujący za granicą w pierwszym kwartale tego roku – wynika z danych udostępnionych przez NBP "Gazecie Prawnej". To o ponad 200 mln zł mniej niż przed rokiem.

Tylko rodacy z Wysp odpowiedzialni są za niższe transfery. Od stycznia do końca marca przekazali do Polski 827 mln zł – o 166 mln zł mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku – Pisze "GP".

bDBbOTLr
Zobacz także: Zobacz też: Przez <a href="https://wiadomosci.wp.pl/brexit-6028860231082625c">Brexit</a> będą problemy z lotami Ryanair?:

To efekt z jednej strony Brexitu, z drugiej lepszej sytuacji na rynku pracy. Coraz mniej Polaków wyjeżdża do Wielkiej Brytanii do pracy. W kraju z kolei rosną pensje, a bezrobocie spada.

bDBbOTLx

Według NBP cytowanego przez "GP" najwięcej pieniędzy przysłali do Polski emigranci z Niemiec. Wartość tych transferów gotówki była tylko o 18 mln zł, mniejsza niż przed rokiem i wyniosła 1374 mln zł.

bDBbOTLy
bDBbOTLS
wiadomości
praca
gospodarka
KOMENTARZE
(31)
ZK590
3 lata temu
czy do końca świata Polskę trzeba wspomagać datkami od litościwych ludzi ? Przecież już 30 lat budują dobrobyt a ludzie jak wyjeżdżali tak wyjeżdżają.
drozd
3 lata temu
Ja nie wysyłam pieniędzy do Polski - wydaję je w UK na siebie
koks
3 lata temu
Coraz wiecej Polakow sprowadza lub zaklada rodziny w UK. wiec i kasa coraz to mniejsza plynie do kraju.
bDBbOTLT
Ecco
3 lata temu
Bo w UK strasznie wszystko podrożało. Zwłaszcza mieszkania. Dlatego sporo Polaków wraca, albo zmienia destynację.
ekonomista
3 lata temu
tylko liczyć komuś kasę potraficie i kombinujecie jak z tego tortu wykroić coś dla siebie zarobili zapłacili podatek przywieźli i mają a rząd już przelicza skale problemu jak to się do tego dobrać a z drugiej strony ten co to pisze chyba jest mocno wczorajszy ludzie nie wyjeżdżają ,bo pensje rosną zajady mi się robią ze śmiechu jeśli to o ile znakomita większość zarabia na rękę w okolicach najniższej krajowej tj ok 2000 tyś to jest ok 500 euro porównywać 500 euro do zarobków na zachodzie to trzeba być bardzo dowcipnym
...
Następna strona